Ми змінили філософію свята - Дня захисника України

12:55, 14.10.2020
Ми змінили філософію свята - Дня захисника України

Ритуал поминання полеглих українських воїнів ударами Дзвону пам’яті на території Міноборони.

На цьому святому місці – біля Зали пам‘яті Міністерства оборони України – хочу привітати усіх українців із величезним святом – Днем захисника України.
 
Якщо запитати, що вдалося зробити за п‘ять років моєї президентської каденції, то із основних досягнень буде не просто створення Збройних Сил України. А і перенесення із 23 лютого на 14 жовтня свята Дня захисника. І кожен знайде для себе пояснення, чому так сталося. Для когось дуже важливо, що це свято співпадає із Покровою Пресвятої Богородиці. Хтось бачить в цьому символізм тримання традицій українського війська із княжими дружинами, вояками УПА, УНР. Для когось важливі герої 21 століття, які віддали своє життя, щоб зупинити російського агресора. Бо історія України – це історія українських героїв.
 
У 2014 році було запроваджене свято День захисника України 14 жовтня, а два роки тому був відкритий цей музейний комплекс. Кожен день українці приходять сюди, щоб вшанувати пам‘ять тих, хто саме в цей день віддав своє життя для того, щоб в України було майбутнє. І я хочу подякувати всім захисникам, бо це не лише чоловіче свято. У нас велика кількість жінок-захисниць.
 
Ми змінили філософію цього свята. Ми почали любити українське військо і гідно поважати українського воїна. Рівень авторитету і довіри до українського війська – найвищий серед усіх державних інституцій. І український народ віддає гідну шану і повагу Збройним силам України.
 
Дорогі захисники, вітаю вас із Днем захисника України!
 
 
У цей день два роки тому була започаткована ще одна важлива традиція – ритуал поминання полеглих українських воїнів ударами Дзвону пам’яті. З того часу щодня тут, біля меморіального комплексу Міністерства оборони, вшановують героїв, які віддали своє життя за український народ.
 
Вічна їм пам'ять і слава! Низький уклін родинам, що їх виростили, їхнім батькам і матерям. Молимося за душі безстрашних воїнів, які віддали своє життя за майбутнє нашої України!
 

 • Панове генерали, чи варто гордитися своєю безпорадністю?

  Понад 70 діб Збройні Сили, якими гордиться вся Україна, дотримуються так званого режиму припинення вогню... Тобто, наші Збройні Сили не виконують, покладених на них Українським народом, завдань по захисту суверенітету і територіальної цілісності Держави... >>

 • День Незалежності – це наше свято свят

  Після майже трьохсот п’ятдесяти років російського панування в Москві твердо були впевнені, ніби Україна навіки вже розчинилася в неосяжних просторах імперії. А вона відродилася. І хіба це не є наше справжнє воскресіння як великого європейського народу? >>

 • Білорусь потребує захисту

  Кремль може скористатись політичною дестабілізацією у Білорусі, так як у 2014 році зробив це з Україною, анексувавши Крим та розв’язавши війну на Донбасі. Білорусь потребує захисту від агресивного зовнішнього тиску. >>

 • Ми не маємо права втратити Білорусь!

  Білоруська влада повинна знайти відповідь на вимоги білоруського суспільства, яке прагне і готове до демократичних змін у житті держави. Насильству, масовим репресіям не місце в сучасному цивілізованому світі. Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство >>