Українська амазонка: медсестра знешкодила підрозділ росіян під час оточення ними опорника ЗСУ, фото

12:53, 12.05.2025
Українська амазонка: медсестра знешкодила підрозділ росіян під час оточення ними опорника ЗСУ, фото

Медсестра 128 бригади ТРО Світлана (її син, теж доброволець, загинув у бою під Бахмутом). (Фото: Фейсбук 128 окрема бригада ТрО «Дике Поле» СВ ЗСУ)

Під час бою мужня медсестра 128-ї окремої бригади ТРО ЗСУ "Дике поле" Світлана знищила групу росіян, які оточили українські позиції в районі Старомайорського, що на донеччині.

 

Як інформує УМ, про це повідомили у пресслужбі підрозділу в Фейсбуці.

 

Російські окупанти пішли штурмом на українські позиції. Був задіяний десант і важка техніка. Під час бою опорний пункт втратив командира, тож Світлана прийняла командування на себе. Вона по рації отримувала інструкції від комбата, який бачив поле бою з відеотрансляції, і корегувала дії всіх бійців на позиціях.

 

Опорний пункт знаходився серед руїн населеного пункту. Спочатку жінка відстрілювалась разом з побратимами. Коли стало зрозуміло, що позиції підрозділу оточені, бо група окупантів зайшла у один з будинків з тилу і взяла під вогневий контроль шляхи відходу і доставки боєприпасів, Світлана скористалася одноразовим гранатометом. За кілька діб українські бійці вийшли з позицій.

 

"Я попросила хлопців триматися і ні в якому разі не покидати свої позиції, бо тоді точно не встоїмо. А потім взяла одноразовий гранатомет і пішла на зустріч російськім штурмовикам. Вони підібралися занадто близько — були всього через дві хати. Я обійшла їх, встала і зробила постріл у вікно будинку. Вся група окупантів там і залишилась", — згадує Світлана.

 

 

Жінка перебуває на війні від початку повномасштабного російського вторгнення. До цього вона працювала медсестрою у реанімації лікарні імені Мечникова у Дніпрі.

 

Син Світлани, теж доброволець, загинув у бою під Бахмутом.

 

Жінка має два "Золоті хрести" і зараз тримає оборону на Запорізькому напрямку.

 

 

Нагадаємо, що українські військові під час розвідки влаштували диверсію росіянам. Вони підібралися до їхніх мінометів і насипали їм у стволи піску. Через це наступного ранку вони розірвалися.

 

Як повідомляла УМ, Масштабна «Липецька» операція: ЗСУ «посунули» окупантів далі від Харкова.