ЄС планує підтримувати ОПК України замість поставок зброї
Можливість збільшення підтримки оборонно-промислового комплексу (ОПК) України розглядають країни Європи замість прямих постачань зброї, >>
Катюга Воїслав Торден (Ян Петровський).
За воєнні злочини, скоєні в Україні у 2014 році,, до довічного ув'язнення окружний суд Гельсінкі засудив 38-річного командира угрупування «Русич» Воїслава Тордена (Яна Петровського).
Як інформує УМ, про це 14 березня повідомило видання Helsinki Times.
Торден, який воював на боці проросійських сепаратистів у Луганській області, був визнаний винним за чотирма пунктами звинувачення у воєнних злочинах, а одне звинувачення було знято за браком доказів.
Суд встановив, що він очолював військовий підрозділ «Русич», і стратив щонайменше одного пораненого українського полоненого. Цей вчинок був прирівняний до вбивства із жорстокістю, який передбачає довічне ув'язнення.
Так, за версією прокуратури, Торден віддавав наказ своєму підрозділу заманити українських військових у засідку, вивісивши український прапор на блокпосту. Коли солдати наблизилися, їх обстріляли. В результаті загинуло понад 20 українських військових.
Прокуратура стверджує, що Торден особисто стріляв з кулемета під час засідки. Його підрозділ також застосував протитанковий комплекс «Шмель» проти військової вантажівки, в результаті вибуху якої загинули і були поранені солдати.
Ще одне звинувачення стосувалося розстрілу поранених солдатів після бою. Прокурори заявили, що Торден брав участь у вбивстві поранених, порушуючи закони війни.
Третє звинувачення стосувалося каліцтва пораненого українського солдата. Під командуванням Тордена солдати вирізали на щоці чоловіка емблему підрозділу.
Тордену також було пред'явлено звинувачення в тому, що він позував для фотографій з тілом загиблого солдата і поширював ці зображення в соціальних мережах.
Останнє звинувачення ґрунтувалося на погрозах, які він висловлював в Інтернеті. Прокурори стверджували, що його заяви вказували на те, що підрозділ не братиме полонених.
Торден заперечував усі звинувачення, стверджуючи, що не відігравав жодної керівної ролі і перебував в Україні лише для створення пропагандистських відеороликів.
Нагадаємо, що фінські прикордонники затримали Тордена 20 липня 2023 року в аеропорту Гельсінкі-Вантаа поблизу виходу на посадку на рейс до Ніцци.
Торден внесений у список санкцій ЄС під своїм іншим ім'ям Ян Петровський, йому заборонений в'їзд і до Фінляндії. У списку санкцій ЄС зазначено, що Петровський обіймав посаду командира неонацистської ДШРГ «Русич». Україна звинувачує Петровського в жорстокості щодо полонених українських солдатів. Він, однак, змінив ім'я і зумів в'їхати до Фінляндії за новими документами.
Як повідомляла УМ, Страх переміг: фінський суд відпустив російського бойовика-«русича» і відмовив у екстрадиції до України.
Можливість збільшення підтримки оборонно-промислового комплексу (ОПК) України розглядають країни Європи замість прямих постачань зброї, >>
У п”ятницю, 11 квітня, відбулось чергове, вже 27-ме засідання України та партнерів у форматі «Рамштайн», за результатами якого було оголошено про нові пакети військової допомоги та створення ще однієї коаліції. >>
Засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбувається в Брюсселі 11 квітня під головуванням Великої Британії та Німеччини. >>
Для систем протиповітряної оборони Patriot Німеччина передала Україні 30 ракет, а також готує масштабний пакет військової допомоги, зокрема ППО, бронетехніку, безпілотники та боєприпаси. >>
Чотири основних цілі, які будуть стояти перед майбутніми силами гарантування безпеки України має "коаліція рішучих", яка складається з трьох десятків держав на чолі з Великою Британією та Францією : безпечне небо, безпечне море, мир на землі та сильна українська армія. >>
У четвер, 10 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила надважливу резолюцію щодо необхідності встановлення відповідальності за російську агресію в Україні та недопущення безкарності. >>