Колір надії Слободи від Хансена: у деокупованому селі почали з’являтися персикові будинки
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
Клірики ПЦУ та Вселенського Патріархату під час історичного богослужіння в кафедральному соборі Вселенського Патріархату у Відні
Томос про автокефалію обмежує Православну Церкву України в праві відкриття парафій за кордоном, чим користується москва, створюючи осередки під фальшивим брендом “української церкви”. Виходом стала співпраця ПЦУ із Константинопольським Патріархатом, в результаті якої українські віряни отримали власну релігійну структуру
Українські православні парафії в Австрії та Угорщині об’єдналися в окремий Архієрейський округ під омофором Вселенського (Константинопольського) Патріархату. Невдовзі така адміністративна модель може бути поширена на інші країни Європи та допоможе ефективніше протидіяти гібридній мережі “упц” московського патріархату, що намагається впливати на українських біженців.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у статті Новинарні.
Видання повідомляє, що ще у листопаді минулого року у Відні відбулась хіротонія (рукопокладання) українця Максима (Рудька) на вікарного єпископа Вселенського Патріархату з титулом “єпископа Арістійського”. Архієрей опікується українськими православними парафіями в Австрії та Угорщині.
“Цій історичній події передувала велика робота, пророблена, передусім, місцевою українською громадою, якій в складних умовах еміграції вдалося створити постійно діючі справді українські православні парафії, що не залишилося поза увагою Константинополя”, – йдеться у матеріалі.
Журналісти наголошують на ролі впливових меценатів з України – багаторічних ктиторів ПЦУ, – у створенні парафій, де можуть молитися українські віряни. Їхніми зусиллями лише в Австрії вдалося створити шість постійно діючих церковних осередків, афільованих з Православною Церквою Україн, – у Відні, Санкт-Пельтені, Зальцбургу, Перхтольсдорфі, Лінці та Ґраці. Богослужіння там проводять українські священники. Таким чином, у співпраці з Константинополем Помісній Церкві вдається стримувати вплив московського патріархату на українських вірян (створювати власні парафії за кордоном ПЦУ не може згідно з умовами Томосу про автокефалію).
Учасники богослужіння.
“Свідченням повного порозуміння між Вселенським Патріархатом і ПЦУ у цьому питанні є історичний візит 18 – 19 січня Митрополита Рівненського та Острозького Православної Церкви України Іларіона (Процика) – голови Капеланської місії ПЦУ, – до Відня. У перший день візиту в кафедральному соборі Святої Трійці Вселенського Патріархату у Відні відбувся знаменний молебень за мир та перемогу Україну, який очолив Митрополит Австрійський, екзарх Угорщини та Центральної Європи Арсеній (Кардамакіс). Владика Константинопольського Патріархату співслужив з українським митрополитом Іларіоном… Під час літургії владика Арсеній виказав виняткову повагу до української делегації, передавши під час архієрейських виголосів свій єпископський посох владиці Іларіону, що є безпрецедентною формою висловлення поваги і довіри у Помісних Церквах”, – зазначає “Новинарня”.
Досвід Австрії найближчим часом може бути екстрапольований на інші країни Європи, де активно діє московська церква під брендом “української”. “Це не лише питання віри, а й один із ключових фронтів у боротьбі за ідентичність та інформаційну безпеку українських біженців”, – йдеться у статті.
Зазначимо, що наразі відомо про понад 100 парафій так званої “упц” московського патріархату, які діють в країнах Європи та орієнтовані, передусім, на залучення українських біженців. Ректор Відкритого Православного університету Георгій Коваленко закликав українські спецслужби перевірити їхню діяльність.
Водночас, за даними OSINT-спільноти Molfar, московські храми в Європі часто розташовуються поруч зі стратегічними об’єктами, зокрема – військовими базами, аеропортами та ядерними об’єктами.
За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на вересень 2024 року за кордоном перебувало майже 7 млн українців, що рятувалися від війни, спричиненої повномасштабним вторгненням рф. Найбільше – 6,17 млн українців – знайшли прихисток в країнах Європи.
Як повідомляла "УМ", Львівщина позбулася всіх церков московського патріархату
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
Андрій Білецький очолить командування Третім армійським корпусом утвореного на базі Третьої окремої штурмової бригади. >>
Військові та члени їхніх родин відтепер можуть направляти звернення на офіційну електронну адресу уповноваженої Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольги Кобилинської (Решетилової). >>
Імена російських тюремників, які катували полонених українців у Курському СІЗО №1, згадав колишній військовополонений, морський піхотинець Владислав Задорін. >>
У "Дії" 10 березня запустили онлайн-дозволи на зброю. >>
Журналіста української служби "Голосу Америки" Остапа Яриша звільнив з посади Департамент урядової ефективності (DOGE), створений мільярдером Ілоном Маском. >>