Маск – «це не Ок»: Байден вимагає від Конгресу виділити ще 24 мільярди доларів на допомогу Україні
Виділити додаткові 24 мільярди доларів для посилення військової підтримки України закликав Конгрес Президент США Джо Байден >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма.
Суддя Віктор Ногачевський призначив нардепу 8 років позбавлення волі.
Як інформує УМ, про це 14 листопада повідомила правозахисна організація Transparency International Ukraine у Телеграм.
За версією обвинувачення, колишній член комітету з питань антикорполітики Андрій Одарченко у серпні 2023 року запропонував Мустафі Найєму хабар біткоїнами в еквіваленті $50 тис., щоб отримати кошти з Фонду ліквідації наслідків агресії на ремонт будівель університету, де Одарченко був ректором. Це вперше, коли антикорупційні органи зафіксували хабар у криптовалюті.
Сторона захисту стверджувала, що без провокації зі сторони Найєма злочину б не було. Раніше на допиті в суді Одарченко визнав, що він справді запропонував хабар, але Найєм нібито змусив його це зробити, оскільки переконував, що інакше гроші не виділять. За версією захисників, Найєм ще з 2023 року конфіденційно співпрацює з правоохоронними органами.
Захист просив виправдати Одарченка у зв’язку з тим, що немає належних і допустимих доказів наявності в його діях складу злочину.
Однак прокурорка зазначила, що про провокацію Одарченко повідомив лише після того, як покинув Україну. На її думку, зафіксовані розмови між ним та Наємом не містять ознак провокації, а Одарченко пропонував хабар Найєму кілька разів. Сторона обвинувачення просила суд про 10 років позбавлення волі для Одарченка з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією всього майна.
Як відомо, ще до початку судових дебатів Одарченко виїхав з України. Його оголосили в розшук, проте нардеп приєднався на засідання онлайн та заявив, що покинув територію України у зв’язку з «небезпекою його життю і здоров’ю».
Вирок суду ще може бути оскаржено в апеляційній інстанції.
Нагадаємо, що 21 листопада 2023 року нардепу Андрію Одарченку повідомили про підозру в спробі підкупу тодішнього глави Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи Найєма. Ідеться про хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті $50 тисяч.
Андрій Одарченко наполягає на тому, що звернувся до тодішнього міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, щоб з Фонду ліквідації виділити гроші на ремонт будівель Державного біотехнологічного університету, ректором якого на той момент він був. Фігурант справи каже, що саме Кубраков скерував його до тодішнього очільника Держвідновлення Мустафи Найєма.
Уже 22 листопада ВАКС України обрав для нардепа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 15 мільйонів гривень. А 24 листопада за Одарченка внесли заставу.
18 вересня стало відомо, що Одарченко не зʼявився до суду і незаконно виїхав за кордон.
23 вересня ВАКС стягнув заставу, внесену за Одарченка, та заочно арештував його.
Як повідомляла УМ, Нардепа-«слугу» Андрія Одарченка оголосили у міжнародний розшук.
Виділити додаткові 24 мільярди доларів для посилення військової підтримки України закликав Конгрес Президент США Джо Байден >>
Доповідь від 2016 року, в якій оцінили, наскільки широко російські спецслужби практикують політичні вбивства за кордоном, і яка раніше була засекречена оприлюднила Національна розвідка США. >>
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Фронт тріщить, кришиться, прогризається інтенсивними бойовими атаками, штурмами росіян. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>