УкРАїнський ФЕНІКС
Птаху ФЕНІКС вважали священним у всьому світі. Не випадково він фігурує у багатьох міфах та легендах. >>
Президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. (Фото: Credit: LAURENT BLEVENNEC)
Переконати президента США Джо Байдена надати Україні дозвіл бити ракетами дальнього радіуса дії StormShadowуглиб росії, намагатимуться президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
Як інформує УМ, про це пише Telegraph, покликаючись на власні анонімні джерела.
Йдеться також про те, що так лідери Франції та Великої Британії нібито хочуть перешкодити спробам новообраного президента США Дональда Трампа зменшити військову допомогу для України. Адже якщо Україна вже зараз отримає дозвіл бити Storm Shadows вглиб Росії, то потім Трампу буде складніше скасувати це рішення, пише Telegraph.
«Ми дуже хочемо переконатися, що зможемо максимально використати час від сьогодні до 20 січня [коли пан Трамп стане президентом США], а не просто відкладати все до наступної адміністрації», — сказало джерело з британського уряду виданню.
Окрім допомоги Україні, Емманюель Макрон та Кір Стармер планують обговорити наслідки майбутнього президентства Трампа для Близького Сходу та можливість торгівельної війни з Європою.
Зустріч лідерів Франції та Великої Британії відбудеться в Парижі. Кір Стармер стане першим лідером Великої Британії з часів Вінстона Черчилля в 1944 році, який відвідає церемонію Дня перемирʼя в цьому місті.
Водночас джерела Telegraph у Білому домі стверджують, що Джо Байден «відкриє крани» для України, передавши більше фінансової допомоги Києву за кілька тижнів до того, як залишить Білий дім. Видання Politico 7 листопада писало, що адміністрація Байдена планує терміново відправити останні понад $6 мільярдів, що лишилися на безпекову допомогу Україні, — до інавгурації Дональда Трампа.
Україна вже давно просить союзників дозволити використовувати їхню зброю для далекобійних ударів углиб Росії. Для таких цілей в арсеналі України є, зокрема, американські ракети великої дальності класу «земля — земля» ATACMS та британські далекобійні ракети Storm Shadow.
Однак жодна з цих країн не давала Україні дозволу на використання їхньої зброї для атак углиб РФ. У США побоюються можливої ескалації на тлі цього рішення. Також там вважають, що зняття обмежень на далекобійні удари не матиме стратегічного значення у війні, бо Росія перемістила свої найважливіші цілі, зокрема літаки, подалі від кордону і зробила їх недосяжними для ударів.
У вересні The Guardian писала, що Велика Британія вже ухвалила рішення дозволити Україні бити далекобійними ракетами Storm Shadow по цілях у Росії.
Але Telegraph пише, що на заваді цьому дозволу стоять США, адже ракети містять запчастини американського виробництва.
Видання додає, що наразі Україна нібито може бити ракетами дальнього радіусу дії по території рф лише за обмежених обставин, наприклад щоб вражати війська біля кордону.
Як повідомляла УМ, Далекобійні SCALP: Франція передасть Україні нову партію ракет.
Птаху ФЕНІКС вважали священним у всьому світі. Не випадково він фігурує у багатьох міфах та легендах. >>
України має ударні безпілотники, які можуть долати до 1 800 км. >>
У Сирії ситуація для росіян погіршується, російські війська та дипломати починають виходити зі столиці країни Дамаска. >>
Із візитом до Києва прибув вранці у понеділок, 2 грудня, канцлер Німеччини Олаф Шольц. >>
Російська армія упродовж листопада 2024 року зазнала в Україні найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі за місяць від 24 лютого 2022 року. >>
Верховна Рада України першого скликання 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення суверенної незалежної держави Україна, відновила тим самим тисячолітню державність Українського народу, втіливши його споконвічну мрію про самостійну державу, за яку віддавали своє >>