Рубікон «Гуляй-Поле»: там, де нащадки запорозьких козаків та братчиків славного Махна стирають окупантів на попіл
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
Перший і поки що єдиний пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено на українському кладовищі Баунд-Брук. (Фото Родини Скоропадських)
Перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено у США цими днями. Пам’ять про історичного діяча вшанували на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Родина Скоропадських у соцмережі Фейсбук.
"Перший і поки що єдиний пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі у США", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що пам'ятник встановлено коштом Івана Филимончука. Поряд із пам'ятником Гетьману встановлено і пам'ятник Федору Лизогубу - прем'єр-міністру урядів Української Держави.
«Сподіваємося, що і в Україні належним чином вшанують цих видатних діячів», - додають у дописі.
Варто зауважити, що цвинтар святого Андрія у Саут-Баунд-Бруку — єдиний український пантеон у США. На цвинтарі понад 6 тисяч могил відомих українських діячів: політиків, державотворців, вчених, служителів церкви, письменників, художників, меценатів, музикантів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Греко-католик відспівав православного Скоропадського на католицькому кладовищі
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>