«Азовці» поскаржились на генерала Содоля до ДБР через великі втрати

14:58, 24.06.2024
«Азовці» поскаржились на генерала Содоля до ДБР через великі втрати

Начштабу бригади "Азов" Національної гвардії Богдан Кротевич. (Фото: Телеграм Богдан Кротевич)

Богдан Кротевич, начштабу бригади "Азов" Національної гвардії, подав заяву до Державного бюро розслідувань із закликом провести розслідування щодо командувача Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля.

 

Як інформує УМ, про це повідомив Кротевич у Telegram, ДБР та джерела військово-політичному керівництві.

 

У ДБР  підтвердили, що така заява надійшла, і додали, що з нею працюють слідчі.

 

Прізвище генерала в Бюро на назвали, в пості Кротевича воно теж не згадується, але за даними джерел ЗМІ йдеться саме про Содоля.

 

Кротевич звинувачує генерала в перевищенні службових повноважень та некомпетентному командуванні військами, що призвело до втрат великої частини території України.

 

Він також просить перевірити командувача Содоля на факт співпраці з ворогом.

 

Начштабу "Азова" також висловив готовність свідчити у справі.

 

                                                                                           Юрій Содоль. 

 

: "…написав листа в ДБР з закликом про відкриття розслідування на одного військового генерала, який, на моє переконання, вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал. Мені похрін чи почнуть розслідування проти мене і мені пох..р чи посадять мене в тюрму.

 

Мені не пох..р, що судять комбатів та комбрігів за втрату спостережного посту, але не судять генерала за втрату областей та десятків міст та втрату тисяч солдат.

 

Ті умови, при яких зараз воюють бригади, я скажу так - це нереальний героїзм, в першу чергу солдат, командирів взводів, рот, батальйонів та бригад. І героїзм їх покладається в тому, що вони стримують ворога не завдяки, а всупереч.

 

Іноді мені здається, що світ посилає нам покидьків, щоб нас згуртувати. І всі військові зараз розуміють, про яку людину я кажу, бо 99 відсотків військових його ненавидять за те, що він робить.

 

Ця людина починає розслідування проти командирів, які наступають і не втрачають позиції, проте проти себе він службові розслідування не ініціює.

 

Мене це дістало, Рубікон перейдений", - написав Кротевич.

 

Як повідомляла УМ, США скасували заборону на постачання зброї «Азову».