«Оберіг»: з безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч українців

15:51, 29.05.2024
«Оберіг»: з безпідставного «розшуку» зняли 710 тисяч українців

Статус "в розшуку" безпідставно відображався у 710 тияч громадян. (Коллаж Міноборони)

Міноборони України стверджує, що виправило помилку через яку в реєстрі «Оберіг» сотні тисяч українців мали безпідставний статус «у розшуку», хоча ні слідчі, ні судді їх у розшук не подавали.

 

Помилку нібито виправили завдяки застосунку «Резерв+», який відображав цей надуманий статус військовозобов’язаного.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко у середу.

 

За її даними, 710 тисяч українців безпідставно (!) мали статус "у розшуку" в реєстрі "Оберіг".

 

«Застосунок Резерв+ звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі Оберіг. Одна з них — добре відомий вам статус "в розшуку", який безпідставно відображався у 710 000 громадян», - каже заступниця міністра.

 

І додає: "Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення". 
 

Зазначається, що цифрова команда Міноборони виправила цю помилку та радить авторизуватись у застосунку повторно, щоб побачити свій оновлений статус. За словами Черногоренко, У разі зняття з "розшуку" до ТЦК повторно звертатися не треба.

 

Також заступниця міністра оборони додала, що у розшук люди потрапляють, якщо порушують правила військового обліку.

 

"Наприклад, ігнорувала "повістки", ТЦК зверталось до Національній поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%", - додала вона.

 

"Згідно з законодавством такий «розшук» мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін — 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус «в розшуку», безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно", - додає посадовиця. 
 

Як повідомляла «УМ», 18 травня запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного – застосунок "Резерв +".

 

До роботи застосунку та рівня захисту даних виникає чимало питань у кіберфахівців.