Ексвійськком Одещини Борисов затриманий на виході із СІЗО

19:02, 28.05.2024
Ексвійськком Одещини Борисов затриманий на виході із СІЗО

Євген Борисов не зміг піти із СІЗО. (Фото ДБР)

Ексначальник Одеського обласного ТЦК та СП Євген Борисов був повторно затриманий працівниками ДБР на виході із СІЗО у Києві.

 

Слідчі бюро повідомили йому про нову підозру після того, як за одіозного Борисова  внесли заставу в сумі 12 млн грн за попереднім обвинуваченням.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє ДБР у вівторок.

 

"Бюро отримало інформацію, що після сплати застави фігурант планував вийти зі слідчого ізолятора й переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон.

 

Працівники ДБР затримали експосадовця в Києві сьогодні, 28 травня. Йому повідомлено про нову підозру в організації легалізації незаконних доходів на суму понад 142 млн грн (ч. 3 ст. 27, ч.3 ст. 209 КК України)", - йдеться  повідомленні.

 

Раніше проти Борисова було порушено кримінальне провадження за кількома статтями КК України. У 2023 році ДБР затримало колишнього військкома, а суд помістив його під варту.

 

Спочатку суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 150 млн грн, однак поступово суди зменшили суму застави до 12 млн грн.

 

Борисову вже було повідомлено про підозри:

 

у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);

 

у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);

 

в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України).

 

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

 

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону та Офіс Генерального прокурора.

 

Як повідомляла "УМ", пів рок тому слідчі ДБР спільно з іспанською поліцією провели обшуки на віллі Борисова в Іспанії.