Україна сьогодні відзначає День Героїв

10:07, 23.05.2024
Україна сьогодні відзначає День Героїв

З часів Київської Русі та Козаччини українські лицарі були на сторожі своєї країни. (Фото: сайт ГУР)

Україна 23 травня відзначає День Героїв: вшановує людей, які стали міцним щитом української волі, опорою її суверенітету і незалежності.

 

Як інформує УМ, про це 23 травня сказав керівник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов у відеозверненні оприлюдненому на сайті ГУР.

 

"З часів Київської Русі та Козаччини українські лицарі були на сторожі своєї країни. Нищили загарбників і здійснювали переможні рейди на територію одвічного ворога. Під час національно-визвольної боротьби 20 століття українці стали прикладом незламності, продовживши традицію державотворення. Цей шлях потрібно завершити. На нашу долю випало це зробити.

 

 

Від минулого до тепер Герої України об’єднані єдиним духом. Кожен день в бою за правду – є важким випробовуванням сили, мужності і віри. Та попри всі випробування, майбутнє України непохитне – у колі вільних демократичних народів.

 

Військові, поліцейські, прикордонники, медики, рятувальники, волонтери, добровольці. Усі, хто сьогодні дають відсіч російській агресії, – вартують найвищої пошани і визнання", - сказав, зокрема, очільник ГУР.

 

Буданов наголосив: кожен ворог, який наступає на принципи і волю українців, заплатить за це найвищу ціну.

 

Зауважимо, що День Героїв – день борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України.

 

Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати ширше після нападу Росії у 2014 році.

 

Як повідомляла УМ, Герої України: Зеленський присвоїв 35 захисникам найвищу відзнаку.