Румунія розгляне передачу Україні одного з комплексів Patriot

19:43, 22.05.2024
Румунія розгляне передачу Україні одного з комплексів Patriot

Президент Румунії Йоганніс вагається щодо передачі Україні одного ЗРК Patriot. (Фото Офісу президента)

Президент Румунії Клаус Йоганніс розмірковує щодо можливого надання Україні одного з комплексів Patriot.
 
На його думку, це питання має бути вирішене Вищою радою національної оборони, але це не має призвести до послаблення протиповітряної оборони країни.
 
Як інформує Україна молода, таку заяву президента Йоганніса наводить Digi24 у середу. 
 
Лідер Румунії зазначив, що не бажає обговорювати питання про можливу передачу Україні системи Patriot "у публічному просторі" і волів би, аби це вирішувалось із військовими фахівцями і Вищою радою національної оборони – дорадчим органом при главі держави.
 
Пан Йоганніс також заявив, що передати Patriot – це непростий процес, який пов'язаний із низкою логістичних і юридичних проблем, "не кажучи вже про те, що я за жодних обставин не згоден з тим, щоб Румунія залишилася без протиракетної і протиповітряної оборони".
 
"Таким чином, якщо Румунія врешті-решт поступиться чимось, вона повинна отримати щось інше. Інакше нічого не буде зроблено", – додав президент Румунії, вказавши, що для цього рішення "немає часового горизонту".
 
Раніше Йоганніс, під час візиту до США у травні, заявив, що Румунія може розглянути передачу Україні одного зі своїх комплексів Patriot. 
 
Утім, прем'єр Румунії Марчел Чолаку, коментуючи можливість надання Україні Patriot, заявив, що міністр оборони Анджел Тилвар має серйозні застереження щодо цього, але це не означає, що це неможливо.
 
Як повідомляла "УМ", президент Зеленський після терористичного російського удару по базі відпочинку на Харківщині звернувся до західних партнерів з проханням надати Україні додаткові системи ППО Patriot.