Зеленського вводять в оману щодо забезпечення війська артснарядами

12:40, 18.05.2024
Зеленського вводять в оману щодо забезпечення війська артснарядами

Усіх видів боєприпасів в армії гостро не вистачає. Є проблема і розподілу цих боєприпасів. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський зробив заяву: «Уперше за роки війни жодна із бригад не скаржиться, що немає артилерійського снаряда. І це відбувається упродовж останніх двох місяців».

 

Ці слова приголомшили більшість військових на фронті, оскільки слова Зеленського не відповідають реальному стану речей, і Верховного головнокомандувача хтось з найближчого оточення свідомо ввів в оману, і він повторює чиісь слова, не орієнтуючись у реальній обстановці.

 

Тому інформую Володимира Олександровича, що відбувається насправді.

 

По-перше, бригади не скаржаться, тому що крім проблем ці скарги нічого не дають командирам.

 

По-друге, артилерія на даний момент забезпечена снарядами 155 мм тільки на окремих напрямках, зокрема на північній Харківщині. Тут калібр 155 мм працює. Але на інших ділянках фронту 155 мм калібр також лімітується, і можливості виконувати усі необхідні вогневі завдання цими гарматами нема.

 

Особлива проблема, що дуже обмежено виділяються снаряди на контрбатарейну боротьбу, і на ці завдання не вистачає навіть 155 мм калібру.

 

По-третє, забезпечення більшою частиною калібрів артилерії та мінометів значно менше потреб. Гаубиці калібру 152 мм, 122 мм, гармати 125 мм, міномети 120 мм, 82 мм, 81 мм, 60 мм, які є основним озброєнням більшості піхотних бригад - забезпечення мізерне та значно менше потреб. Дефіцит кричущий по цим калібрам на усіх напрямках.

 

Значна кількість частин отримують на день 10-20 одиниць боєприпасів для артилерії та мінометів.

 

По-четверте. Усіх видів боєприпасів в армії гостро не вистачає. Є проблема і розподілу цих боєприпасів.

 

Деякі окремі бригади, які намагаються забезпечити якісну бойову підготовку, змушені купувати за власні кошти та кошти волонтерів навіть патрони 5,45 мм та 7,62 мм, а також багато інших видів боєприпасів.

 

Значна кількість військових частин змушені організувати своє власне виробництво боєприпасів за власні кошти та кошти волонтерів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський оцінив сили росіян для наступу на Київ