Журналістам з рф заборонили використовувати символіку країни на Олімпіаді-2024 - МОК

12:57, 17.05.2024
Журналістам з рф заборонили використовувати символіку країни на Олімпіаді-2024 - МОК

МОК визначив умови допуску для спортсменів із РФ та Білорусі: лише індивідуально, без держсимволів і якщо не мають відношення до армії.

Журналістам з росії Міжнародний олімпійський комітет заборонив використовувати символіку країни на літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

 

Як інформує УМ, про це повідомило видання «Настоящее время».

 

У МОК журналістам підтвердили, що до представників ЗМІ «висуваються такі ж вимоги, як і до нейтральних спортсменів». Тобто ці ж вимоги стосуються і медійників з Білорусі.

 

Цього року російські та білоруські спортсмени можуть брати участь у Олімпіаді у нейтральному статусі та лише в індивідуальних видах спорту. Вони мають виступати без символіки країни на формі, не бути військовослужбовцями та не підтримувати війну в Україні у своїх соцмережах.

 

Олімпійський комітет країни-агресора, у свою чергу, попередив російських спортсменів, які погодяться виступати в нейтральному статусі про можливе порушення російських законів.

 

«Що стосується окремих спортсменів, котрі, як і раніше, готові прийняти принизливі критерії можливої участі в Іграх, то навіть стосовно них МОК робить усі зусилля для мінімізації числа запрошених», - заявили в ОКР.

 

Нагадаємо, що в середині жовтня 2023 року МОК позбавив повноважень Олімпійський комітет Росії (до окремого подальшого повідомлення) через незаконне включення до його складу спортивних організацій з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.

 

 Згідно з рішенням МОК, Олімпійський комітет рф не має права діяти як національний олімпійський комітет. ОКР також позбавлений права отримувати фінансування міжнародного олімпійського руху.

 

Як повідомляла УМ, Олімпіада-2024: спортсменів з рф дискваліфікують за політичні висловлювання.