На околицях Вовчанська рашисти розстрілюють місцевих жителів

12:50, 16.05.2024
На околицях Вовчанська рашисти розстрілюють місцевих жителів

На півночі Вовчанська росіяни вчиняють воєнні злочини над місцевими жителями.

Російські загарбники беруть в полон і розстрілюють місцевих жителів у північній частині Вовчанська.

 

Як інформує УМ, про це 16 травня у Телеграмі повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

 

За його словами, у північній частині Вовчанська, де йдуть активні бойові дії, російські військові беруть цивільних жителів у полон. До сьогоднішнього дня на тій ділянці також тривала евакуація - Національна поліція України не припиняла вивозити людей попри всі загрози та під обстрілами.

 

Станом на зараз, за оперативною інформацією, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим жителям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів, наголосив Клименко.

 

Як підкреслив міністр, відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема один із жителів Вовчанська намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди загарбників, а росіяни його вбили.

 

Слідчі Національної поліції у Харківській області розпочали кримінальне провадження за фактами порушення правил та звичаїв війни, повідомив Клименко.

 

Евакуаційні групи Нацполіції продовжують працювати у Вовчанську попри інтенсивні бойові зіткнення та намагаються забезпечити подальшу евакуацію людей, додав міністр.

 

У свою чергу в Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що з початку доби українські підрозділи продовжують виконання бойових завдань в межах міської забудови Вовчанська в північній частині міста, тримають ворога під вогневим контролем. Плани росіян максимально вклинитись у глибину міської забудови Вовчанська і там закріпитися зірвані.

 

Як повідомляла УМ, Вовчанськ не окуповано, ворог намагається закріпитися на півночі міста.