У «нейтральній» Швейцарії діє п’ята частина російських шпигунів у Європі

13:57, 08.10.2023
У «нейтральній» Швейцарії діє п’ята частина російських шпигунів у Європі

Російські шпигуни "продираються" до Швейцарії.

Мережі російської розвідки активно протидіють європейські держави, висилаючи працівників посольств РФ від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Проте у Швейцарії, через тривалу традицію нейтралітету, до такого кроку не вдавались.

 

Як інформує УМ, про це повідомила швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung з посиланням на дані Федеральної розвідувальної служби Швейцарії..

 

За оцінками розвідувальних служб, якою ті поділились у вересні з членами парламенту, в країні зараз перебувають близько 80 російських агентів.

 

Представник швейцарського Департаменту закордонних справ у коментарі NZZ підкреслив, що уряд країни "не накладає жодних санкцій у вигляді вислання дипломатів", додавши, що канали зв'язку з Росією мають бути збережені.

 

"Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно", – додав співрозмовник.

 

Такі швейцарські міста, як Женева й Берн, завжди привертали увагу розвідок через розташування там міжнародних організацій і компаній, проблема шпигунства РФ стала гострою темою дебатів серед швейцарських політиків.

 

"Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії", – заявив в інтерв'ю NZZ член Національних зборів Швейцарії (нижньої палати парламенту) Фабіан Моліна.

 

Як повідомляла УМ, у Польщі викрили мережу російських шпигунів.