Комендантська година: у Києві вилучили понад 1500 перепусток

20:04, 02.10.2023
Комендантська година: у Києві вилучили понад 1500 перепусток

Поліція здійснює перевірки і вилучає перепустки у тих, хто не дотримується правил комендантської години

У Києві за останні кілька місяців поліція вилучила понад 1500 перепусток, які дозволяли пересуватися містом під час комендантської години. Контроль за дотриманням правил використання цих документів здійснюється на дорогах та блокпостах. 

 

Як інформує Україна молода, про це у Телеграмі повідомила пресслужба Київської міської військової адміністрації.

 

"Київ продовжує жити в умовах воєнного стану. І впроваджені заходи – такі як комендантська година чи заборона проїзду Південним мостом залишають важливими обмеженнями задля безпекової ситуації в столиці. Переважна більшість киян сумлінно і відповідально дотримується встановлених правил. Тому, зрозуміла обурлива реакція суспільства на відео в соціальних мережах, де хтось роз’їжджає під час комендантської години. Звичайно, це порушення. І в кожному окремому випадку потрібно розбиратися", - йдеться в повідомленні.

 

У КМВА також пояснили головні правові нюанси обмежень:

 

1) перепустка на комендантську годину не дає право проїзду через Південний міст. Ні вдень, ні вночі. Право проїзду мають виключно військовослужбовці та інші представники сил оборони; транспорт, який забезпечує життєдіяльність міста; великовантажні автомобілі;

 

2) перепустки на комендантську годину видаються чітко на конкретне авто і конкретного водія/водіїв. В цьому документі зазначено марку, колір, номера машини, дані водія який має право кермувати, кому належить це авто та хто видав перепустку. Кожна перепустка має захист і свій унікальний номер;

 

3) видавати перепустки на комендантську годину по Києву та області має право: Київська міська військова адміністрація, Київська обласна військова адміністрація, КМДА, військова служба правопорядку. Тому в кожному окремому порушенні треба чітко з’ясувати - чи була перепустка, чи була вона легальною, а якщо "так" – то хто і на яких підставах її видав. Дані в перепустці всі чітко вказані.

 

"Контроль за дотриманням правил використання цих перепусток здійснюється поліцією на дорогах або на блокпостах. Нелегальні перепустки, або використані із порушеннями – вилучаються. Лише за останні декілька місяців було вилучено понад півтори тисячі таких документів", - додали в КМВА.

 

Як повідомляла УМ, у Києві комендантська година триває з 00:00 до 5:00.