Було до мінус 40 градусів: у Черкаському кардіоцентрі вилікували аритмію заморожуванням
У Черкаському кардіоцентрі розпочали лікувати аритмію заморожуванням ділянки серця до -40 градусів. >>
Каталін Каріко та Дрю Вайсман. (facebook.com/nobelprize)
Прізвища лауреатів у галузі фізіології та медицини оголошено в перший день Нобелівського тижня у Швеції та Норвегії, 2 жовтня.
Нагороду отримали вчена з Угорщини Каталін Каріко та імунолог зі США Дрю Вайсман.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Фонд Нобеля у соцмережах у понеділок.
Зазначається, що відкриття двох нобелівських лауреатів мали вирішальне значення для розробки ефективних мРНК-вакцин проти COVID-19 під час пандемії, що розпочалася на початку 2020 року.
Дослідження вчених сприяло розробці ефективних мРНК-вакцин проти COVID-19.
"Завдяки своїм революційним відкриттям, які докорінно змінили наше розуміння того, як мРНК взаємодіє з імунною системою, лауреати сприяли безпрецедентним темпам розробки вакцин під час однієї з найбільших загроз для здоров'я людини в наш час", – повідомляють на сайті Нобелівської премії.
Відомо, що 68-річна Каталін Каріко народилася в Сольноку, Угорщина. У 1982 році отримала ступінь доктора філософії в Університеті Сегеда, після чого займалася дослідженнями в Угорській академії наук.
Після 1985 року Каталін переїхала у Філадельфію, США, де проводила докторські дослідження в Університеті Темпл та Університеті наук про здоров’я в Бетесда.
У 1989 році її призначили асистентом професора в Університеті Пенсільванії. Цю посаду вона обіймала до 2013 року.
Катрін стала віце-президенткою, а пізніше старшим віце-президентом BioNTech RNA Pharmaceuticals. З 2021 року вона є професором Сегедського університету та ад’юнкт-професором Школи медицини Перельмана в Університеті Пенсильванії.
Тоді як 64-річний Дрю Вайсман народився в Лексінгтоні, штат Массачусетс, США. У 1987 році Дрю отримав ступінь доктора медицини та доктора філософії в Бостонському університеті.
Вчений пройшов клінічну підготовку в медичному центрі Beth Israel Deaconess у Гарвардській медичній школі та постдокторські дослідження в Національному інституті здоров’я.
У 1997 році Вайсман створив свою дослідницьку групу в Медичній школі Перельмана в Університеті Пенсільванії. Він є директором Пенсильванського інституту РНК-інновацій.
Як повідомляла «УМ», нещодавно Нобелівський фонд прийняв рішення відкликати своє скандальне запрошення для послів росії, Ірану та Білорусі на церемонію вручення Нобелівських премій у Стокгольмі.
У Черкаському кардіоцентрі розпочали лікувати аритмію заморожуванням ділянки серця до -40 градусів. >>
Спогади, які неможливо контролювати лежать у основі посттравматичного стресового розладу (ПТСР) – порушенні психічного стану, який може з’явитися після травматичної події. >>
У харківському офісі Міжнародної гуманітарної організації Medair, штаб-квартира якої розташована у Швейцарії, лікарка Ірина Павлюк працює три місяці. >>
Законопроект № 8011 про створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для військових в цілому підтримала Верховна Рада України. >>
Тетяні, яка народжувала в Чернівецькому обласному перинатальному центрі, не обіцяли майбутнього через непередбачений оберт подій. Лікарі, після народження дитини, висунули діагноз, що практично виключав будь-які шанси на виживання. >>
У Львові 18-річній дівчині зробили унікальну операцію. Щоб зберегти ногу юній дівчині, у якої виявили рак кісток, ротаційну пластику, щоб зберегти функціональність ноги. >>