«Домашнє завдання»:США передали Україні список пріоритетних реформ

15:39, 26.09.2023
«Домашнє завдання»:США передали Україні список пріоритетних реформ

Перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу

Аби продовжилась передача допомоги, Білий дім надіслав список реформ для України від реалізації яких залежатиме допомога.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє на своєму сайті посольство США в Україні.

 

«У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху України, Сполучені штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв'язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі. Цей перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках нашої незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу – мети, яку Сполучені штати рішуче підтримують», – йдеться у повідомленні.

 

Метою зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.

 

У посольстві нагадали слова президента США Джо Байдена під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Білому домі.

 

«Так само як ми прагнемо допомогти українському народу захистити себе зараз, ми також прагнемо допомогти йому відновитися і відбудуватися для майбутнього, включаючи підтримку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати», – сказав тоді Байден.

 

Минулого тижня Зеленський зустрівся у Вашингтоні із Байденом. Цього місяця стало відомо, що Байден призначив спеціального представника з питань економічного відновлення України.

 

Україна отримає від США більше артилерії, боєприпасів і протитанкової зброї, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

 

Україна має прискорити реформи, серед яких боротьба з корупцією, щоб у майбутньому вступити до ЄС, заявила Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок.

 

А Шведський уряд схвалив нову стратегію співпраці з Україною у сфері відновлення й реформ, яка передбачає виділення близько 522 мільйонів євро впродовж 5 років.

 

Раніше США заявили, що розчаровані провалом конкурсу з призначення очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Президент США Джо Байден спростував, що він полегшить Україні шлях до НАТО – все через корупцію.

 

Як повідомляла УМ, Україна і США домовились про спільне  виробництво  зброї.