International Photography Awards-2023: перемогу здобула світлина з України

14:17, 22.09.2023
International Photography Awards-2023: перемогу здобула світлина з України

Вольфганг Шван здобув 1 місце у категорії Editorial/Press підкатегорії "Війна", отримавши нагороду Press Photographer Of the Year. (Фото: Wolfgang Schwan/Press Photographer Of the Year)

 

Визначено переможців 2023 року у престижній премії для фотографів International Photography Awards: митці представляли серії робіт в 11 основних номінаціях з багатьма підкатегоріями. У кожній з номінацій визначається свій "Фотограф року".

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті організаторів конкурсу.

 

До переліку переможців за версією журі потрапив фотограф Вольфганг Шван з фотографіями з України.

 

Зокрема, він представив фото пораненої внаслідок ракетного удару вчительки з Чугуєва Олени Курило, яке облетіло світ 24 лютого.

 

Вольфганг Шван здобув 1 місце у категорії Editorial/Press підкатегорії "Війна", отримавши нагороду Press Photographer Of the Year.

 

Загалом, в інших найголовніших номінаціях International Photography Awards виділила таких переможців:

 

Війна РФ проти України цього року відзначилась у багатьох роботах переможців.

 

Нагороду в номінації Book Photographer Of the Year отримала спільна робота 93 фотожурналістів про війну в Україні під назвою Ukraine: A War Crime.

 

Друге місце в цій же номінації документальної книги отримала робота Relentless Courage: Ukraine and the World at War.

 

Це портфоліо понад 20 найавторитетніших фотожурналістів сучасності, серед яких Керол Гузі, Лінсі Аддаріо, Пола Бронштейн, Юстина Мельникович та інших. А на обкладинці – фото Дмитра Козацького з "Азовсталі".

 

Також перше місце в номінації Professional Editorial підкатегорії Press, Political отримало фото Володимира Зеленського після звернення до Конгресу США від фотографа Марка Абрахама.

 

Крім того, у 2023 році на конкурсі вперше ввели програму для "фотографій", створених за допомогою штучного інтелекту. У категорії AI-Generated Image переміг митець Лучано Кеніг Дюпон.

 

Нагадаємо, минулого року на конкурсі Sony World Photography Award перемогла робота художника Боріса Ельдагсена, яка виявилась штучно згенерованим зображенням.

 

Митець із Німеччини відмовився від нагороди, пояснивши, що хотів спровокувати дискусію про межу між фотографією та ШІ, і йому це вдалося.

 

У відповідь на дискусію, зокрема, International Photography Awards виділила окрему категорію для "фотомистецтва" від ШІ.

 

Зображення, згенеровані штучним інтелектом, можуть претендувати на призи лише в межах своєї номінації (золото/срібло/бронза в підкатегоріях і в загальній категорії), але НЕ можуть претендувати на нагороди в номінаціях "Фотограф року" та "Відкриття року".

 

Як повідомляла УМ, Захисник Маріуполя Дмитро Козацький переміг у паризькому фотоконкурсі з серією світлин з «Азовсталі».