Корупційні схеми: СБУ «накрила» три обласні митниці України, фото

12:53, 06.09.2023
Корупційні схеми: СБУ «накрила» три обласні митниці України, фото

Вилучені під час обшуку "брудні" гроші митників. (Фото: Тедеграм СБУ)

Служба безпеки викрила на корупції чиновницю Державної податкової служби в Одеській області, а також ліквідувала нові корупційні схеми на Одеській, Львівській та Житомирській митницях.

 

Як інформує УМ, про це 6 вересня повідомили на сайті СБУ.

 

«За результатами оперативних заходів затримано 4-х посадовців митних органів, а чиновниці з податкової вже повідомлено про підозру.

 

Встановлено, що керівниця одного з підрозділів Південного управління Державної податкової служби вимагала хабар у 5 тис. доларів США в місцевого підприємця. Натомість ˗ обіцяла відновити його господарську діяльність, навіть попри ризики у звітній документації», - сказано, зокрема, в повідомлені.

 

За матеріалами СБУ їй повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом).

 

 

Також СБУ затримала митників, які за хабарі «допомагали» бізнесменам ввозити свої товари «за прискореною процедурою», а також «обходити» обов’язкові імпортні платежі.

 

Так, в Одесі:

затримано заступника начальника управління місцевого підрозділу Держмитслужби, який «занижував» для імпортерів митну вартість зарубіжної продукції широкого вжитку.

 

Щомісяця посадовець проводив через схему майже 100 товарних контейнерів, кожен з яких «оцінював» у 500 американських доларів.

 

У Львові:

затримано головного державного інспектора митного поста «Краківець», який вимагав гроші за нестворення бюрократичних перешкод під час митного оформлення міжнародних відправлень.

 

У разі відмови – погрожував додатковими перевірками та затягуванням термінів проходження митного контролю.

 

У Житомирі:

за матеріалами СБУ перед судом постануть очільниця місцевої митниці та її підлеглий – начальник відділу контролю митної вартості. Посадовці створили власне організоване злочинне угруповання і регулярно одержували хабарі від підприємців за «безперешкодне» ввезення іноземних товарів в Україну.

 

За всіма викритими фактами тривають розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

 

Як повідомляла УМ, Корупціонери – начувайтеся: НАЗК запускає Єдиний портал повідомлень викривачів.