Хочуть передати Україні: у США заарештували російські активи на мільярд доларів

13:03, 04.09.2023
Хочуть передати Україні: у США заарештували російські активи на мільярд доларів

Прокуратура США арештовує російські активи під санкціями. (Фото: CBS News)

США наклали арешт на більш як $1 млрд приватних російських активів у інших країнах – це за півтора року повномасштабної війни росії проти України

 

Як інформує УМ, про це розповіла CBS News заступниця генерального прокурора США Ліза Монако.

 

"Ми затримували літаки у Швейцарії та на Близькому Сході. Заарештовували контрабандистів у Італії, Німеччині, Латвії. Також висунули звинувачення за відмивання грошей у Великій Британії. Таким чином, ми показали, що сховатися ніде", – сказала чиновниця.

 

Офіс Монако керує робочою групою KleptoCapture – підрозділом Мін’юсту, створеним у березні 2022 року для забезпечення дотримання санкцій проти російських олігархів та пошуку їхніх прихованих активів у всьому світі. За словами заступниці генпрокурора, ця робота спирається на широку співпрацю з іноземними партнерами.

 

KleptoCapture не лише шукає поплічників Кремля, які приховують активи, а також і тих, хто допомагає олігархам уникати санкцій.

 

"Банкам, авіаційній галузі, страховим компаніям, усім, хто збирається виводити російські активи, – це знак і попередження: будьте обережні з тими, з ким маєте справу, тому що ми спостерігаємо. І будуть наслідки, якщо ви допомагатимете і сприятимете ухиленню від санкцій", – сказала Монако.

 

Торік Міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі супер'яхту вартістю $300 млн, яка належала олігарху Сулейману Керімову, а також затребувало конфіскації яхти вартістю $90 млн біля берегів Іспанії, яка належала олігарху Віктору Вексельбергу.

 

Серед предметів розкоші, які Міністерство юстиції США намагається конфіскувати від початку війни, – літак Gulfstream вартістю $60 млн і літак Boeing ($350 млн), зареєстровані на мережу з п'яти підставних компаній і анонімного трасту, які пов'язані з російським мільярдером Романом Абрамовичем.

 

"Ми прагнемо отримати від Конгресу повноваження, які дозволять нам використовувати отримані кошти на користь українського народу", – сказала Монако.

 

Раніше повідомлялося, що Європейська Комісія готова зробити юридично обґрунтовану пропозицію щодо використання заморожених російських активів, яка врахує застереження держав-членів ЄС.

 

Як повідомляла УМ, суд стягнув в дохід держави компанію російського олігарха Молчанова.