Сергій Тримбач: По війні Олександра Довженка закрили у московську клітку
Закономірно, що повномасштабна війна відсуває на другий план події культури. >>
Залишиться Національна опера України головною оперною сценою країни, чи втратить усі свої традиції? (facebook.com/National.opera.of.Ukraine)
Профспілковий комітет Національної опери України імені Т. Г. Шевченка планує провести акцію «Наші голоси почув світ - чи почує їх міністр?» під будівлею Міністерства культури та інформаційної політики у Києві у четвер, 1 червня о 11.00.
На акцію запрошують усіх небайдужих.
Причина: достукатися нарешті до міністра культури Олександра Ткаченка та закликати його підтримати рішення загальних зборів колективу Національної опери щодо продовження терміну контракту гендиректора – художнього керівника театру Чуприни Петра Яковича.
Про цю акцію «Україну молоду» повідомили представники Національної опери та надали відповідні документи.
Зокрема, напередодні акції профспілка опери за підписом голови профкому, народного артиста України О.М. Дяченка просила погодити її проведення начальника Київської міської військової адміністрації С.М. Попка.
Організатори гарантують додержання вимог правил громадської безпеки, а на випадок повітряної тривоги обіцяють використати найближчі до місця проведення акції укриття.
Щодо причин проведення акції, в опері припускають, що чиновники з мінкульту, користуючись війною, хочуть, як то кажуть «під шумок» рейдернути посаду генерального директора Національної опери України.
«Питання життя і смерті – бути Національній опері, чи не бути! Залишиться Національна опера України головною оперною сценою країни, чи втратить усі свої традиції під керівництвом ми навіть не знаємо кого!
У цей нелегкий для нашої країни та усіх нас час виникла ще одна загроза – долю Національної опери України чиновники Міністерства культури збираються вирішити без урахування думки колективу театру, та ще й без проведення відкритого і прозорого конкурсу на посаду генерального директора-художнього керівника театру у відповідності до чинного законодавства України.
Друзі! Допоможіть! Не дайте рейдерам знищити наш театр!», - повідомила «УМ» речниця Національної опери Лана Роксі.
З цього питання та з проханням про зустріч до міністра Ткаченка зверталися народні артисти України: О. М. Дяченко (голова профспілки), М.В. Дядюра (головний диригент театру), А.А. Солов’яненко (художній керівник опери), Б.Й. Пліш (головний хормейстер), А,А, Кульбаба (диригент), а також солістки опери Л.В. Монастирська, А.О. Швачка, О.В. Нагорна та солістки балету Н.О. Мацак, Х.В. Шишпор і хореограф В.А. Іщук.
Але народних артистів так і не почули….
Зверталися представники колективу опери із листами до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. За їх словами, контаркт гендиректора Петра Чуприни завершився ще у квітні 2023 року
«У мирний час, відповідно до чинного законодавства, мав би відбутися відкритий конкурс на цю посаду… Зважаючи на специфіку воєнного стану конкурси на заміщення вакантних посад національних закладів культури не проводяться, а рішення про персоналію генерального директора – художнього керівника, одноосібно прийматиме міністр культури та інформаційної політики.
У такій ситуації театр повністю позбавлений права брати участь у вирішенні своєї подальшої долі», - йдеться у листі.
Тому колектив наголошує, що категорично не допустить до керівництва театром ужинця – людину ззовні. І закликає вдладу признаити Чуприну в.о. гендиректора до завершення воєнного стану, коли можна буде провести прозорий конкурс.
Як повідомляла «УМ», новопризначений голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, колишній міністр культури Євген Нищук обіцяє оновити склад комітету майже на 100% після гучного скандалу, запросивши авторитетних фахівців.
Закономірно, що повномасштабна війна відсуває на другий план події культури. >>
Основний жанр тележурналіста каналу «Еспресо TV» Сергія Руденка — інтерв’ю. >>
Неподалік Києва, у мальовничому Козині, пам’ятною екскурсією у затишному іменному музеї відзначили 91-ліття всесвітньо відомого українського тенора Анатолія Солов’яненка. Маловідомі спогади про співака від його дружини – пані Світлани слухали столичні гості >>
В ефірі Суспільного мовника більш як місяць звучить Радіоточка, де можна почути українську естраду. Креативна продюсерка Радіо Промінь розповідає «Україні молодій» про новий музичний проєкт, а також участь з українським сетом у Europe’s Biggest Dance Show. >>
Ситуацію щодо старовинної будівлі на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 – тримає на контролі Департамент охорони культурної спадщини >>
Чи потрібне у повномасштабний період війни театральне мистецтво і яким воно має бути? Ці питання обговорювали у Києві митці у межах VI Міжнародного конгресу «Театр крокує Європою. Театр. Війна». >>