Станіслав Ігнатьєв: В України є шанс відбудувати зруйновані міста й економіку в прогресивному форматі
Життя в Україні вже ніколи не буде колишнім, але його новий формат повністю залежить від того, яку саме модель розвитку оберемо після перемоги. >>
Петер Сійярто (праворуч) на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі. (facebook.com/szijjarto.peter.official)
Європейська комісія дозволила подальшу участь «росатома» в добудові нових блоків єдиної угорської атомної електростанції «Пакш».
Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто перед участю в засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС, передає Euronews у четвер.
Угорський міністр нагадав, що контрактам на будівництво нових блоків АЕС "Пакш" вже дев'ять років, і за цей час змінилися юридичні та технічні обставини.
За його словами, для якнайшвидшого завершення будівництва необхідно внести зміни до контрактів, критерії яких були узгоджені в Москві з представниками "росатома". Ці зміни Будапешт передав до Європейського Союзу для затвердження згідно з європейським законодавством, і Європейська комісія в середу їх схвалила.
Пан Сійярто також сказав, що рішення Єврокомісії прискорить реалізацію проєкту "Пакш" і дозволить ввести в експлуатацію "Пакш-2" на початку 2030-х років.
"Ядерна енергетика має вирішальне значення для Угорщини, і будівництво нових блоків АЕС "Пакш" є довгостроковою гарантією безпеки енергопостачання Угорщини", – зазначив глава МЗС Угорщини.
Зауважимо, що проєкт "Пакш-2" передбачає розширення атомної електростанції "Пакш" вартістю 12 мільярдів євро, яке здійснюється під керівництвом "росатома" й фінансується переважно за рахунок російського державного кредиту. Минулого року Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на цей проєкт.
"Пакш" – єдина атомна електростанція Угорщини, термін експлуатації якої після модернізації було продовжено до 2030-х років. Згідно з ухваленою енергетичною стратегією, Будапешт хоче збільшити генерацію атомної енергії в майбутньому.
Саме цей проєкт є однією з причин, чому Угорщина активно виступає проти будь-яких санкцій проти ядерного сектора росії.
Життя в Україні вже ніколи не буде колишнім, але його новий формат повністю залежить від того, яку саме модель розвитку оберемо після перемоги. >>
До середини вересня Єврокомісія продовжила заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до п’яти країн ЄС (Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини). >>
Нижня палата парламенту Швейцарії - Національна рада не підтримала поправку, яка б дозволила третім країнам реекспортувати зброю швейцарського виробництва, зокрема, в Україну. >>
Намір збільшити витрати на оборону до понад $20 млрд має Данія. Також скандинавська країна прагне задовольнити вимогу НАТО щодо оборонних витрат на рівні 2% ВВП до 2030 року. >>
Для гуманітарного розмінування України Австрія виділить два мільйони євро. >>
Ріші Сунак, прем'єр-міністр Великої Британії заявив, що підтримка України з боку Великобританії й Заходу вцілому буде довгостроковою – триватиме "роками". >>