Скоропадський проти Омельченка: кияни підписують петицію проти перейменування вулиці
Петицію щодо недопущення перейменування вулиці Павла Скоропадського на вулицю Олександра Омельченка створили кияни. >>
Брежнєв і Тіто в Києві у листопаді 1973 року. (Архівне фото)
Київрада позбавила покійного генсека ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, а також ще п‘ятьох осіб звання «Почесний громадянин Києва».
Відповідне рішення з метою засудження діяльності комуністичного тоталітарного режиму підтримали 82 депутати Київради з 91-го зареєстрованого у сесійній залі.
Як інформує Україна молода, прізвищ «почесних комуністів» вже немає у повному списку Почесних громадян Києва на сайті Київради станом на четвер, 25 травня.
Окрім Брежнєва це звання втратили також Олексій Єпішев, Віталій Масол, Кирило Москаленко, Олексій Федоров та Чионг Тінь.
Згідно з текстом рішення, Київрада вирішила позбавити звання "Почесний громадянин Києва" осіб, які:
«Були обрані і працювали на керівних посадах Комуністичної партії Радянського Союзу, Комуністичної партії України, Комуністичної партії іншої союзної республіки колишнього РСРС, починаючи з секретаря районного комітету і вище, та/або були обрані та працювали на керівних посадах, починаючи з посад секретаря ЦК ЛКСМ і вищі, та/або були штатними працівниками, негласними агентами КДБ СРСР, КДБ УРСР або інших союзних республік колишнього СРСР, в головному розвідувальному управлінні міністерства оборони СРСР, закінчили вищі навчальні заклади КДБ СРСР крім технічних спеціальностей».
Як повідомляла «УМ», із Державного реєстру нерухомих пам’яток України Міністерство культури та інформаційної політики виключило ще два радянські пам’ятника в Києві: пам'ятник учасникам Січневого збройного повстання 1918 року у Маріїнському парку та обеліск на честь міста-героя Києва на Галицькій площі.
Петицію щодо недопущення перейменування вулиці Павла Скоропадського на вулицю Олександра Омельченка створили кияни. >>
У Черкасах на сесії обласної ради депутати ухвалили рішення про клопотання перед Верховною Радою України про перейменування міста Ватутіного, названого на честь радянського генерала Миколи Ватутіна, на історичну назву Багачеве. >>
Повстання політичних в'язнів у Норильську було наймасовішим і найтривалішим в історії ГУЛАГу. В ньому брали участь усі відділення «Горлагу» і два відділення «Норильлагу», а загальна кількість повсталих становила понад 20 тисяч осіб. >>
Політв'язні доби СРСР та борці за незалежність України отримають надбавку до пенсії у розмірі 4200 гривень на місяць з подальшою індексацією. >>
Конституційна більшість Верховної Ради проголосувала за встановлення 8 травня Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. >>
Відтепер замість Бородинської у Дніпрі є вулиця Вартових Неба. А вулиця Камчатська носитиме назву Героїв УПА. >>