Посадовці ДПС привласнили понад 150 млн грн українських компаній

17:57, 28.03.2023
Посадовці ДПС привласнили понад 150 млн грн українських компаній

Кіберфахівці СБУ викрили ділків, які вкрали понад 150 млн.грн в українських компаніях, які опинилися під тимчасовою окупацією

Служба безпеки України викрила працівників податкової служби, які привласнили понад 150 млн грн українських компаній, розташованих на тимчасово окупованих РФ територіях.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба СБУ в Telegram.

 

«Кіберфахівці СБУ припинили розкрадання активів українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях нашої держави. До оборудки причетні посадовці Державної податкової служби. Через злочинні дії чиновників українські підприємці втратили понад 150 млн у гривневому еквіваленті.

 

Як встановила СБУ, схема полягала у махінаціях із ПДВ. Зокрема, ділки привласнювали "податковий ліміт", який належав українським компаніям, що опинилися під тимчасовою окупацією рашистів. Це давало їм право сплачувати менше власного ПДВ і заробляти на цьому десятки мільйонів гривень»,- йдеться у повідомленні.

 

До незаконної діяльності причетний керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги, додали в СБУ.

 

«Для реалізації схеми її учасники несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній. Це дозволило ділкам в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції з афілійованими комерційними структурами», - заявили у відомстві.

 

У СБУ додали, що оборудки проводилися без відома керівників підприємств з непідконтрольних територій і мали на меті викрадення їхніх активів шляхом безпідставного перенесення на них зобов’язань зі сплати ПДВ.

 

 

Наразі трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі "бухгалтерці", яка вела чорну бухгалтерію, повідомили про підозру за двома статтями ККУ:

 

 

- ч. 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах);
- ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

 

Як повідомляла УМ, за матеріалами Служби безпеки суд арештував чергові активи Оксани Марченко, яка підозрюється у фінансуванні російських окупаційних угруповань. Їхня загальна вартість становить більше ніж 440 млн грн.