Екскомандиру «Беркуту» повідомлено про підозру в організації теракту та умисних вбивствах мітингувальників, фото

11:35, 22.03.2023
Екскомандиру «Беркуту» повідомлено про підозру в організації теракту та умисних вбивствах мітингувальників, фото

Протистояння 18 лютого 2014 року біля Маріїнського палацу.

Про підозру в організації теракту та умисних вбивств мітингувальників 18 лютого 2014 року під час Майдану повідомлено колишньому командиру батальйону "Беркут".

 

Як інформує УМ, про це 22 березня Офіс генерального прокурора повідомив у Телеграмі.

 

За процесуального керівництва Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУМВС України у Львівській області за обставинами організації незаконного перешкоджання акціям протесту 18 лютого 2014 року у центральній частині Києва.

 

За даними слідства, підозрюваний, виконуючи явно злочинний наказ керівництва Міністерства внутрішніх справ та ГУМВС України в Києві, для залякування населення організував вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту. Його метою було перешкоджання масовому руху мітингувальників з Майдану Незалежності до Парламенту, де мало відбутися голосування за повернення до Конституції України 2004 року.

 

Експравоохоронець забезпечив без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства невибіркове застосування підпорядкованими співробітниками МОП "Беркут" спеціальних засобів та вогнепальної зброї.

 

 

Такі його дії призвели до вбивств трьох мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень п’ятьох, середньої тяжкості – 43, легких – 77.

 

На цей час за цими подіями до кримінальної відповідальності притягнуто ряд керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення злочинів. У тому числі ексміністра внутрішніх справ, його заступника, керівництво ГУМВС України в місті Києві, а також виконавців із числа співробітників МОП "Беркут".

 

Варто зауважити, що дивують цифри загиблих названі в Офісі генпрокурора. Насправді, за свідченнями очевидців 18 лютого в результаті зіткнень біля Маріїнського палацу й інших центральних частинах Києва загинули десятки, якщо не сотні майданівців.

 

Як повідомляла УМ, ДБР по «Справі Майдану» повідомило про підозру судді, колишньому слідчому та експрокурору.