Далекобійні снаряди з GPS-наведенням США дадуть Україні восени

11:42, 03.02.2023
Далекобійні снаряди з GPS-наведенням США дадуть Україні восени

Зброя від західних партнерів Україні потрібна зараз - через декілька місяців, як Україні обіцяють може бути вже й запізно.

Частиною останнього пакету американської зброї для України, який буде оголошений у п'ятницю Білим домом і Пентагоном стане нова ракета наземного базування з боєголовкою, яка буде замовлена у компанії Boeing.

 

Як інформує УМ, про це 3 лютого повідомляє Bloomberg з посиланням на офіційних осіб.

 

Гібридна зброя великої дальності поєднує в собі два перевірених пристрої: бомбу малого діаметру ВПС, керовану за допомогою супутників GPS, і армійську ракету, яка вже знаходиться на озброєнні Збройних Сил України. Як і деяке інше обладнання, надане США та союзниками, воно не буде розгорнуто в Україні найближчим часом. За словами представника галузі, перші поставки займуть близько дев'яти місяців після того, як буде укладений контракт.

 

Фінансування високоточних ракет буде здійснюватися за рахунок 1,75 мільярда доларів в рамках Ініціативи з надання допомоги Україні в галузі безпеки, про яку, як очікується, буде оголошено в п'ятницю. За словами одного з чиновників, на початковому етапі на це буде виділено не більше 200 мільйонів доларів.

 

У п'ятницю також буде оголошено про виділення додаткових $475 млн в рамках повноважень президента США на вилучення зброї з запасів Міноборони. Зокрема, йдеться про додаткові протипіхотні міни Claymore, зимові парки, 155-мм снаряди Excalibur з GPS-наведенням, обладнання для підтримки ракет Patriot і наплічні ракетні пускові установки Mk 153. Обладнання, яке вилучається з запасів Пентагону, як правило, постачається значно швидше.

 

Нова боєголовка ракети Boeing тричі випробовувалася з 2015 року у партнерстві зі шведською компанією Saab AB. За словами представника галузі, знайомого з результатами випробувань, вона пролетіла 130 кілометрів і вразила ціль в межах 102 сантиметрів від її GPS-цілі. Це приблизно вдвічі перевищує дальність нинішніх ракет, що випускаються з пускових установок Himars, які стали цінним активом для українських сил.

 

У заяві Boeing йдеться, що це замовлення ознаменує перший продаж зброї.

 

Першим про можливе передання Україні далекобійних "бомб" повідомляла агенція Reuters. The Wall Street Journal також повідомляв про те, що в п’ятницю США можуть оголосити про новий пакет військової допомоги, який вперше міститиме далекобійні снаряди.

 

ВПС США представили бомбу малого діаметру з GPS-наведенням у 2006 році. Нова зброя Boeing-Saab розроблена таким чином, що після запуску з установки Himars бомба відокремлюється від ракети в польоті, випускає міні-крила і летить до цілі, визначеної за допомогою GPS.

 

Як повідомляла УМ, постачання літаків Україні не виключає прем’єр Британії.