Рейтинг Politico: Зеленський є найвпливовішою людиною Європи, путін - «невдаха року»

09:54, 08.12.2022
Рейтинг Politico: Зеленський є найвпливовішою людиною Європи, путін - «невдаха року»

Причина, чому цього разу все інакше – у Володимирі Зеленському, пише видання. (Фото: Politico.)

Politico – американське видання – назвало Президента України Володимира Зеленського найвпливовішою людиною в Європі.

 

Як інформує УМ, про це повідомили на сайті видання Politico.

 

«Європа змінюється. Континент переглядає свої стратегічні відносини, серйозно ставиться до оборони, переосмислює політику у сфері торгівлі, приєднання та енергетичної безпеки. У широкому сенсі це — переосмислення того, що означає бути європейцем, і багато в чому завдяки українському коміку, який став Президентом", — йдеться у публікації.

 

Укладачі рейтингу зауважують, що Україна не вперше зазнає нападу з боку росії, однак до повномасштабної агресії президента рф володимира путіна решта Європи мало що робила.

 

«Причина, з якої цього разу все по-іншому, полягає у Володимирі Зеленському - постаті, якій Європа не лише довіряє, а й захоплюється й іде за нею — на відміну від попередніх президентів України», — наголошується у статті.

 

Зазначається, що європейські лідери, які перемогли на виборах у своїх країнах, прагнуть якнайшвидше відвідати Київ, щоб сфотографуватись з Президентом України.

 

При цьому Зеленський також зміг переконати решту Європи в тому, що її майбутнє пов'язане з Україною, у що мало хто вірив до повномасштабного вторгнення росії.

 

«Його комунікативні навички були ключовими. Його риторика різко описує недоброзичливість російського режиму, проти якого він бореться, розсіюючи більшу частину віри Європи — особливо в Берліні та Парижі — у те, що москва може бути партнером», — пишуть журналісти.

 

У той же час згідно номінації Politico – путіна оголосили «невдахою року».

 

«Мрія Володимира Путіна про велику Росію навряд чи здійсниться. Його повномасштабний наступ на Україну почав розвалюватися майже так само швидко, як і розпочався...

 

Путін давно прагне повернути Росії статус великої держави, який вона мала за часів Радянського Союзу.

 

Натомість його вторгнення відкинуло його країну до третьорядного статусу, нездатної здолати супротивника, якого вона недооцінювала і якого зневажала.

 

В умовах західних санкцій, коли її нафтовий експорт скорочується, а союзники дедалі більше відступають від смороду слабкості, Росія вдається до фіктивних референдумів і брязкання ядерними шаблями, намагаючись чинити тиск на Захід, щоб він дозволив Путіну створити видимість перемоги.

 

Інші б скоротили свої втрати і відступили, але впертість Путіна означає, що війна, швидше за все, затягнеться.

 

Для Європи це і надалі означатиме нестримну інфляцію, захмарні ціни на енергоносії, дефіцит добрив і газу, що чинитиме тиск на економіку і політичну систему.

 

Нездатність Путіна реалізувати свою мрію не означає, що він не буде продовжувати бути кошмаром для своїх сусідів», - написало видання.

 

 Відзначається, що російський президент чіпляється за свою так звану "спеціальну військову операцію".

 

Його рішення про призов сотень тисяч росіян призвело до того, що чоловіки призовного віку почали виїжджати з країни.

 

Тим часом, українська армія, підбадьорена територіальними здобутками, західними поставками зброї та захопленою російською технікою, продовжує чинити тиск.

 

Путін потрапив до рейтингу у розділ "Мрійників" і його визнали "невдахою року", а от російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова в Politico назвали "темним дипломатом". Лавров потрапив до розділу "Руйнівників".

 

«Маючи в своєму розпорядженні витончені пропагандистські інструменти, 72-річний міністр закордонних справ і його армія дипломатів успішно використовували глобальний апетит на газ і зерно і максимально використовували складні відносини Заходу зі своїми колишніми колоніями, використовуючи кожну надану можливість, щоб виставити Європу в дурному світлі - або ще гірше», - так охарактеризували російського очільника МЗС.

 

Відзначається, що Лавров поширює брехню про те, що високі ціни на продовольство і дефіцит добрив викликані не вторгненням Росії в Україну, а західними санкціями.

 

Загалом до рейтингу найвпливовіших людей Європи видання Politico включило 28 осіб, серед яких політики, дипломати, економісти, освітяни і кліматологи.

 

Рівно половину місць у списку Politico займають політики, решту 14 – дипломати, економісти, освітяни і кліматологи.

 

Видання склало список на основі експертних знань та уявлень своїх журналістів, а також впливових людей, з якими вони спілкуються.

 

Минулого року рейтинг Politico очолив Маріо Драгі. На той час він був прем’єр-міністром Італії. 

 

Дещо раніше американський журнал Time назвав Президента Володимира Зеленського та дух України “Персоною року” за підсумками 2022 року. Британське видання Financial Times також назвало Президента України людиною року.

 

Як повідомляла УМ, «100 жінок-2022»: вісім українок увійшли до проєкту ВВС.