На Харківщині виявлено ще одну катівню «ЛНР», де росармія утримувала людей

10:49, 26.09.2022
На Харківщині виявлено ще одну катівню «ЛНР», де росармія утримувала людей

Нововиявлена катвня на Харківщини.

Чергову катівню, створену російськими загарбниками, виявили в звільненому селі Липці Харківської області.

 

Як інформує УМ, про це 26 вересня Офіс генерального прокурора повідомив у Телеграмі.

 

"23 вересня прокурори Дергачівської окружної прокуратури Харківської області спільно з правоохоронцями у селі Липці Харківського району виявили приміщення "міліції" так званої "лнр", де базувались військові рф та псевдореспубліки", - ідеться у повідомленні.

 

 

У підвальному приміщенні загарбники утримували людей та піддавали тортурам. Після цього їх вивозили, за попередньою інформацією, на територію росії.

 

Огляд проводився в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

 

Досудове розслідування триває, встановлюються потерпілі.

 

Як у Телеграмі повідомляє Служба безпеки України, терористи "лнр" м російські військові незаконно ув'язнювали в катівні місцевих жителів, які підтримували територіальну цілісність України та відмовлялися співпрацювати з ворогом. За інформацією СБУ, російські загарбники застосовували до в'язнів жорстокі тортури.

 

"Усі зібрані докази воєнних злочинів російських військовослужбовців будуть згодом передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, щоб жоден воєнний злочинець не уникнув відповідальності", - наголосили в СБУ.

 

Майже вся Харківську область звільнена від російських військ. Після більш як п'яти місяців перебування на Харківщині російські війська залишили після себе зруйновані будинки, катівні та масові поховання.

 

21 вересня у Куп'янську Харківської області виявили ще одну російську катівню.

 

Як повідомляла УМ, Нацполіція виявила на звільненій Харківщині 10 катівень.