З портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським збіжжям

10:11, 05.08.2022
З портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським збіжжям

Три кораблі з українським зерном вирушили з Одеського порту

Перший караван із трьох суден з українським зерном вийшов рано - вранці у п'ятницю з портів Великої Одеси, 
 
Як інформує Україна молода, про це у Фейсбуці повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
 
«Сьогодні зранку з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям. На борту трьох балкерів Navi star, Rojen та Polarnet 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії. Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту «Чорноморськ», - йдеться в повідомленні.
 
Міністр висловив сподівання, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів буде стабільним і прогнозованим для всіх учасників ринку.
 
«Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, а й світу. Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі», - зауважив міністр.
 
Як повідомляла УМ, 1 серпня відновлено експорт українського зерна – з Одеського порту вийшло під прапором Сьєрра-Леоне судно Razoni, завантажене 26 тисячами тонн української кукурудзи.