рф шпигуватиме за Україною з супутника, запущеного для Ірану

11:20, 05.08.2022
рф шпигуватиме за Україною з супутника, запущеного для Ірану

Іран і росія - знайшли спільну "космічну" мову. (Фото: The Washington Post)

На замовлення Ірану росія готується запустити розвідувальний супутник. Але декілька місяців використовуватиме його для спостереження за своїми військовими цілями в Україні.

 

Як інформує УМ, про це повідомила The Washington Post із посиланням на західних чиновників у сфері безпеки.

 

Російське космічне агентство "Роскосмос" анонсувало на 9 серпня запуск супутника, який отримав назву "Хайям", на виконання угоди з Іраном.

 

Супутник буде запущений російською ракетою-носієм "Союз" із космічної станції Байконур у Казахстані. У заяві "Роскосмосу" підтверджується, що запуск дозволить вивести на орбіту "обладнання дистанційного зондування на запит Ісламської Республіки Іран".

 

Росія погодилася побудувати і запустити систему "Канопус-V", що буде оснащена камерою високої роздільної здатності. Це надасть Тегерану безпрецедентні можливості, включаючи майже безперервний моніторинг важливих об'єктів в Ізраїлі та Перській затоці, пише видання.

 

«Але Іран може не одразу взяти під контроль супутник. Росія, яка щосили намагалася досягти своїх військових цілей під час п'ятимісячного нападу на Україну, повідомила Тегерану, що планує використовувати супутник протягом кількох місяців або довше для посилення спостереження за військовими цілями в цьому конфлікті, заявили два чиновники на умовах анонімності, пославшись на делікатність, пов'язану зі збором розвідданих», - пише видання.

 

Як повідомляла УМ, зі стартового комплексу Військово-Повітряних сил Сполучених Штатів Америки, що на мисі Канаверал, 13 січня о 17.25 за київським часом було здійснено запуск українського космічного оператора «Січ-2-30».