Пентагон «розжував», чому недоцільні публічні дискусії щодо передачі Україні винищувачів

17:31, 21.05.2022
Пентагон «розжував», чому недоцільні публічні дискусії щодо передачі Україні винищувачів

Перед вторгненням РФ США відмовилися виступати в якості посередника з передачі Україні польських Міг-29.

Україна зараз потребує іншого озброєння вважають у Міноборони США, а саме – далекобійної артилерії для боїв за Донбас.

 

Як інформує УМ, про це на брифінгу розповів представник Пентагону Джон Кірбі, відповідаючи на питання, чому припинені публічні дискусії про передачу Україні винищувачів МіГ-29.

 

"Зараз через те, що відбувається на Донбасі, я думаю, одна з причин, по якій ви мало про це чуєте, полягає в тому, що Донбас — це артилерійський бій з дальнім вогнем. Отже, одна з речей, про які ми говорили з союзниками і партнерами, - це їхні артилерійські системи, деякі з яких більш знайомі українцям, деякі з них не так знайомі, як наші власні М-777. Але ми все ще обговорюємо з союзниками і партнерами такі можливості", - зазначив Кірбі.

 

 

За його словами, "українці продовжують наполегливо вести вогонь на далекі дистанції": "Отже, ми працюємо і допомагаємо їм отримати, знаєте, системи, які допомагають їм з дальнім вогнем".

 

Нагадаємо, що 23 травня пройде друга зустріч міністрів оборони 40 країн в онлайн-форматі, під час якої будуть проаналізовані подальші потреби Збройних сил України.

 

Сторони обговорять вид і обсяги подальшої військово-технічної допомоги Україні.

 

74 з 90 артилерійських засобів американських M777 вже знаходяться в бою, забезпечуючи дальній вогонь з закритих позицій.

 

На думку Пентагону, гаубиці допомагають українському контрнаступу на сході "набирати обертів".

 

Як повідомляла УМ, 18 гаубиць, тягачі для них і 3 радари — такий вміст нового пакету на $100 млн. з озброєнням для України оприлюднив Пентагон.