ЄС схвалить нафтове ембарго проти Росії – Боррель

11:54, 13.05.2022
ЄС схвалить нафтове ембарго проти Росії – Боррель

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель настроєний досить оптимістично щодо вирішення питання шостого пакета санкцій проти рф.

Жозеп Боррель,  високопоставлений представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, висловив переконання, що держави-члени узгодять нафтове ембарго проти Росії незважаючи на нинішню опозицію Угорщини.

 

Як інформує УМ, про це він заявив перед зустріччю глав МЗС країн Групи семи в Німеччині.

 

За його словами, робота над узгодженням шостого пакета санкцій триває.

 

"У понеділок міністри закордонних справ будуть розглядати це питання, і я зроблю новий політичний поштовх для домовленості. Я переконаний, домовленість у нас буде. Нам потрібна ця домовленість і вона у нас буде. Бо нам треба позбутися нафтової залежності від Росії", - наголосив Боррель.

 

"Ми повинні зрозуміти конкретні обставини кожного з 27 держав-членів. Але якщо не буде домовленості на рівні послів, у понеділок міністрам потрібно надати політичний поштовх до цього. Я докладу зусиль для цього", - додав він.

 

Нагадаємо, що окремі країни Європейського Союзу допускають відкладення нафтового ембарго проти Росії, щоби не затримувати інші заходи з шостого санкційного пакету - якщо не вийде переконати Угорщину підтримати його у нинішньому вигляді.

 

Як повідомляла УМ, питання про вилучення заморожених валютних резервів Росії та направлення їх на відновлення України після війни треба розглянути країнам Європейського союзу заявив в інтерв'ю Financial Times голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.