Путінська формула Єрмака? Що не так із главою офісу президента Зеленського
Останні хвилі народного невдоволення через швидку тимчасову окупацію нових територій півдня України >>
Колишній генпрокурор України Руслан Рябошапка.
Звинувачення у державній зраді п’ятого президента України Петра Порошенка є необґрунтованими, а саму кримінальну справу влада у подальшому намагатиметься особливо не афішувати, оскільки вона не має особливих судових перспектив.
Як інформує Україна молода, таку думку висловив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка у матеріалі «Справа про держзраду. Провідні юристи оцінюють наслідки для Порошенка та Зеленського».
«На мою думку, підозра Порошенку не містила обґрунтованих підстав, щоб її оголошувати. До речі, сама ж влада визнає, що нібито існувала певна схема, на якій наживалися конкретні посадовці. Однак це точно не державна зрада, а економічний злочин», – пояснює Рябошапка.
Колишній генпрокурор додав, що, на його думку, ухвалюючи рішення про обрання Порошенку запобіжного заходу, суддя Олексій Соколов послуговувався інстинктом самозбереження – цим і пояснюється те, що для Порошенка обраний запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. «Щоправда, обставина, за якої суддя три дні виносив рішення, може свідчити про його комунікацію з владою. А, отже, порушення таємниці нарадчої кімнати. Якщо це так, то ухвалу про запобіжний захід може бути скасовано», – припустив Руслан Рябошапка.
Колишній очільник Офісу Генпрокурора впевнений, що з юридичної точки зору «справа Порошенка» не має перспективи, і невдовзі її забудуть, як справу про призначення колишнього розвідника Сергія Семочка або про замах на Сергія Шефіра.
«Тому кримінальну справу проти Порошенка влада намагатиметься надалі особливо не афішувати. Будуть продовжувати терміни досудового розслідування до завершення президентської каденції Зеленського», – вважає колишній генеральний прокурор.
Як повідомляла УМ, Печерський райсуд обрав лідеру «Європейської солідарності», п’ятому президенту України Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання у справі про «державну зраду».
Крім того, суд поклав на Порошенка низку процесуальних обов'язків: не відлучатися з місця проживання, здати слідчому на зберігання паспорти та прибувати до слідчого за першим викликом. Термін дії ухвали – до 19 березня цього року.
Порошенко натомість закликав Зеленського об'єднатися заради держави.
Останні хвилі народного невдоволення через швидку тимчасову окупацію нових територій півдня України >>
Переговорний процес у рамках делегацій між Україною та Росією про припинення війни призупинено, оскільки військово-політичне керівництво Росії все ще мислить стереотипно і не враховує змін ситуації в Україні, що відбулися від початку війни. >>
Депутату від ОПЗЖ Нестору Шуфричу вдалося покинути територію України та виїхати за кордон. Ймовірно, 55-річний чиновник вирішив очікувати на перемогу України за її межами. >>
Парламент Угорщини переобрав Віктора Орбана на посаду прем'єр-міністра країни.Він безперервно обіймав посаду глави уряду з 2010 року і склав присягу – вже вп’яте. За переобрання Орбана проголосували 133 депутати, проти були 27, ніхто не утримався. >>
Другий, третій і п'ятий президенти України - Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися до лідерів країн світу із закликом допомогли врятувати життя цивільних і військових українців, які перебувають на території заводу «Азовсталь» у Маріуполі. >>
В українському парламенті фракція ОПЗЖ перестала існувати. >>