Історичний фільм «Фортеця Хаджибей»: телепрем’єра на «1+1»

08:55, 05.12.2021
Історичний фільм «Фортеця Хаджибей»: телепрем’єра на «1+1»

«Фортеця Хаджибей» – кінострічка для сімейного перегляду про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступ. (1plus1.ua)

Телепрем’єра історичного фільму «Фортеця Хаджибей» відбудеться в ефірі каналу 1+1 у неділю, 5 грудня о 22:50.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє телеканал 1+1.

 

Зазначається, що події у історичному фільмі розгортаються у ХVIII столітті під час війни Османської імперії з Російською. Задунайські козаки виступали союзниками османів, і одного дня їм до рук потрапляє важлива військова інформація.

 

Завдання доставити листа доручають козаку Андрію, але раптово фортецю захоплює ворог. Щоб виконати це завдання, Андрій заручається підтримкою грузинського мандрівника Йорама.

 

Разом вони розробляють і реалізують відчайдушний план. Для цього Андрію доведеться визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми.

 

Пара наважиться на ризиковану операцію та вирушить на зустріч пригодам, усі перепертії яких глядачі побачать вже цього недільного вечора.

 

 

«Фортеця Хаджибей» – кінострічка для сімейного перегляду про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступ.

 

Крім того, напередодні телепрем’єри  автори розповіли  цікаві факти про стрічку:

 

Локаціями для зйомки картини стали Білгород-Дністровська фортеця, павільйони Одеської кіностудії, виноградники Шабо та берег моря та Дунаю.

 

Для зйомок залучали каскадерів козацького кінного театру із Запоріжжя, які навчали акторів верхової їзди, фехтуванню та бойовій хореографії, яку розробляли  індивідуально для конкретного персонажа.

 

У масових сценах були задіяні понад 100 акторів. Для зйомок вражаючих сцен були задіяні трюкові коні, а також реконструйована справжня козацька чайка з Білгород-Дністровського.

 

 

Костюми та реквізит для зйомок були надані кіностудією імені Довженка, також турецькими  партнерами, зокрема вбрання яничарського війська, посуд, килими, реквізитну зброю. Вбрання для Фатіми та Ахмета-паші створювалася за спеціальними ескізами в Туреччині.

 

Виробництвом фільму займалась Одеська кіностудія, за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Партнери – Georgian International Film (Грузія), AISI film (Туреччина), Національна кіностудія ім. Довженка (Україна), Тернопільська кінокомісія (Україна) та кінокомпанія «ІнсайтМедіа» (Україна).

 

Головну роль у стрічці виконає зірка серіалу «Моя улюблена Страшко» Олександр Соколов.

 

Головну жіночу роль зіграла турецька фотомодель Дерен Талу, а її батька - знаний турецький актор Юрдаем Окур. За сценарієм Ахмет-паша і Фатіма знають українську мову. Між собою вони розмовляють турецькою, а з українцями — українською.

 

Також головні ролі у фільмі зіграли Іраклій Маруашвілі, Катерина Шевченко, Олег Симоненко та інші актори.

 

Режисер-постановник фільму –  Костянтин Коновалов. Автори сценарію – Євген Тимошенко та Костянтин Коновалов. Оператор-постановник –Володимир Гуєвський.

 

Як повідомляла «УМ», прем’єра історичного серіалу з елементами фентезі «Слов’яни» відбулася на словацькому і українському телебаченні весною 2021-го.