НАТО і ЄС дивляться на Україну крізь призму відносин з Росією - Кулеба

12:52, 28.11.2021
НАТО і ЄС дивляться на Україну крізь призму відносин з Росією - Кулеба

Дмитро Кулеба переконаний, що членство України в ЄС та НАТО - це лише питання часу. (facebook.com/dmytro.kuleba)

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголошує, що окремі країни НАТО та Євросоюзу досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією.

 

На його думку, таке бачення союзників і є головною перепоною вступу України в ці союзи.

 

Як інформує Україна молода, про це пан Кулеба сказав в інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit, яке переклало МЗС України в неділю.

 

За словами міністра, членство України в ЄС та НАТО - це лише питання часу.

 

"Україна - природна частина європейської та євроатлантичної спільноти. Ми розуміємо, що в ЄС існує певний скепсис щодо подальшого розширення. І що країна має відповідати всім Копенгагенським критеріям, яких ми досягнемо. Втім, не це головна перепона для нашого членства в ЄС", - каже Дмитро Кулеба.

 

І акцентує, що головна перепона полягає у тому, що «окремі країни НАТО та ЄС досі дивляться на Україну крізь призму своїх відносин з Росією».

 

"І тому мій меседж до них простий: сприймайте Україну за її власними якостями та чеснотами. Ми заслуговуємо на те, щоб на Україну дивилися як на Україну. Відносини з Росією - це одне, відносини з Україною - це інше", - зазначив міністр.

 

На його переконання, ЄС і НАТО повинні надати чітку дорожню карту для майбутнього членства української держави у двох блоках.

 

Як повідомляла "УМ", мер Чернігова Владислав Атрошенко розкритикував та назвав «фігнею» прагнення України щодо членства у НАТО. А після шквалу критики, змушений був пояснити свої слова.