«Балалайки горітимуть тиждень»: США зарахували росіян до переліку «бездомних національностей»

26.10.2021

Державний департамент США зарахував громадян Росії, які бажають отримати імміграційну візу США, до категорії «бездомних національностей».

 

Так зазначається у візовій інструкції Держ­депу. Вказується, що до цієї категорії Homeless Nationalities американська влада відносить людей із країн, на території яких немає консульського представництва США.

 

Також статус «бездомних» отримують громадяни країн, де склалася нестабільна політична обстановка, через яку дипломати США не можуть виконувати свої функції.

 

Окрім РФ, до таких країн також належать Куба, Еритрея, Іран, Лівія, Сомалі, Південний Судан, Сирія, Венесуела та Ємен.


Для отримання американської імміграційної візи громадянам РФ рекомендують звертатися до консульського представництва США у Варшаві. Росіяни, які живуть в інших країнах, можуть звернутися за візою в консульство США в країні перебування.


Ось чим обернулося для громадян Росії рішення російської влади про висилку американських дипломатів з РФ. З 12 травня посольство США в Москві призупинило прийом заяв на отримання неімміграційних віз.

 

Виняток було зроблено тільки для дипломатичних поїздок. Ці дії стали вимушеним заходом після того, як у травні уряд Росії включив США і Чехію в список «недружніх країн».

 

З 1 серпня Росія ввела заборону на роботу російських громадян в американському посольстві.


Тобто причина і наслідок чітко проглядаються. Але не для російської влади. Бо офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала рішення держдепу США  «знущанням на межі садизму».

 

На її думку, американці перетворили банальну для XXI століття технічну процедуру в «справжнє пекло». Реакція прогнозована.

 

І, як слушно зауважила у дописі на фейсбуці блогерка Олена Монова, «балалайки горітимуть тиждень, тим більше там іще після «Батько наш Бандера» вугілля не згасло».