РФ зупиняє роботу своєї місії у НАТО

18:01, 18.10.2021
РФ зупиняє роботу своєї місії у НАТО

В НАТО вирішили скоротити розмір місії РФ в альянсі удвічі.

Із 1 листопада Росія призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО, а також місії та інформбюро НАТО в Москві.

 

Як інформує УМ, про це 18 жовтня повідомив Інтерфакс із посиланням на главу МЗС РФ Сергія Лаврова.

 

«У відповідь на дії НАТО ми припиняємо роботу свого постійного представництва при НАТО, в тому числі, роботу головного військового представника. Напевно, з 1 листопада, або це займе ще кілька днів», - сказав Лавров на пресконференції в Москві.

 

Він уточнив, що припиняється діяльність військової місії зв'язку НАТО в Москві, акредитація її співробітників відзивається з 1 листопада цього року. Припиняється також діяльність інформаційного бюро НАТО в Москві, яке було засновано при посольстві Королівства Бельгії.

 

Лавров заявив, що «якщо у НАТО виникнуть якісь екстрені справи, то вони можуть звертатися з цих питань до нашого (російського - ред.) посла в Бельгії».

 

Нагадаємо, що 6 жовтня в НАТО вирішили скоротити розмір місії РФ в альянсі удвічі і позбавити акредитації вісім її дипломатів у відповідь на ворожу діяльність Росії. Генсек альянсу Єнс Столтенберг пояснив, що це рішення не пов'язано з якимись конкретними справами.