Науковці США знайшли людські сліди, яким понад 20 тисяч років (ФОТО)

13:41, 24.09.2021
Науковці США знайшли людські сліди, яким понад 20 тисяч років (ФОТО)

Джефф Пігаті та Кетлін Спрінгер, науковці Геологічної служби США, проводять датування знайдених слідів. (Фото: CNN)

Вчені, які виявили скам’янілі сліди людини у Нью-Мексико, знайшли докази того, що люди з’явилися у Північній Америці щонайменше 23 тисячі років тому — раніше, ніж вчені стверджували дотепер.

 

Як інформує УМ, про це повідомило CNN.

 

Вважається, що люди потрапили до Північної Америки через Берингію — сухопутний міст завширшки 1 600 км, який з’єднував сучасну Аляску і Східний Сибір наприкінці льодовикового періоду 13-16 тисяч років тому. Але недавні відкриття демонструють, що люди могли опинитися у Північній Америці значно раніше.

 

 

Команда дослідників на чолі з Метью Бенетом, професором та спеціалістом зі стародавніх слідів людини університету Борнмута в Англії, здійснила аналіз слідів, які знайшли в Басейні Тулароза національного парку Вайт-Сандс у США у 2009 році.

 

Цьогоріч вчені точно датували 61 відбиток ступні за шарами радіовуглецю від насіння водних рослин, які збереглися на та під слідами. Виявилося, що відбитки залишили діти та підлітки 21-23 тисячі років тому, визначили дослідники.

 

 

У період, відомий як Останній льодовиковий максимум два масивних льодяних щити покривали північну третину континенту та досягали Нью-Йорку та Айови. Лід та холодні температури унеможливили подорож між Азією та Аляскою у той час. Це означає, що люди залишили сліди щонайменше на одне тисячоліття раніше, ніж вважали досі.

 

Знахідка вчених — ще одне підтвердження теорії про раннє заселення Північної та Південної Америки. Під час розкопок у мексиканській печері Чікіхуїте у 2020 археологи знайшли кам’яні знаряддя, які люди виготовили 30 тисяч років тому.