Завершено будівництво газогону «Північний потік-2»

09:29, 07.09.2021
Завершено будівництво газогону «Північний потік-2»

Росія поставила світ перед незаперечним фактом.

Компанія Nord Stream 2 AG, що є оператором газопроводу «Північний потік-2», повідомила про завершення зварення труб газогону.

 

Як інформує УМ, про це повідомила DW.

 

Як заявили в компанії, на трубоукладальному судні Fortuna було зварено останню трубу з двох ниток газопроводу.

 

За даними Nord Stream 2 AG, труба буде опущена на морське дно у водах Німеччини. Мета операції - з'єднати ділянку трубопроводу, що йде від узбережжя Німеччини, з ділянкою, що йде з данських вод. Після цього будуть проведені "необхідні заходи перед введенням в експлуатацію".

 

У компанії сподіваються запустити газогін у експлуатацію до кінця поточного року.

 

У майбутньому цей газопровід загальною протяжністю понад 1,2 тисячі кілометрів дозволить поставляти російський природний газ напряму до Німеччини в набагато більших масштабах, ніж раніше. У компанії Nord Stream 2 AG наголошують, що газопровід допоможе задовольнити довгострокові потреби європейського енергетичного ринку в імпорті природного газу, підвищить безпеку і надійність поставок і уможливить отримувати російський «газ на справедливих економічних умовах».

 

Нагадаємо, в липні цього року  Берлін і Вашингтон досягли згоди щодо завершення спорудження газопроводу "Північний потік-2". Водночас у Берліні постійно наголошують, що виступають за збереження за Україною статусу транзитера російського газу до Європи й не дозволять Росії використовувати газ як зброю.

 

Натомість Київ і низка східноєвропейських держав розглядають «Північний потік-2» як геополітичний проєкт Кремля, що становить економічну й політичну загрозу.