Журналіст Владислав Єсипенко оголошений окупантами Криму шпигуном

16:53, 19.03.2021
Журналіст Владислав Єсипенко оголошений окупантами Криму шпигуном

Владислав Єсипенко заарештований у тимчасово окупованому Криму.

Український журналіст «Радіо Свобода» Владислав Єсипенко, заарештований у тимчасово окупованому Криму,  звинувачується в шпигунстві на користь спецслужб України.

 

Правозахисники не виключають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

 

Як повідомляє УМ,  про це заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час брифінгу «Бути журналістом - не злочин» у п’ятницю.

 

«Перше звинувачення, яке йому оголосили публічно, це зберігання зброї, але зараз уже відомо, що закидають ще й шпигунство, розвідувальну діяльність на користь спецслужб України», - сказала Скрипник.

 

За її словами, подібні звинувачення - стандартна практика, коли журналістська та громадська діяльність трактується ФСБ, як шпіонаж або розвідувальна діяльність, і людей незаконно позбавляють свободи.

 

Вона повідомила, що є підтвердження від головного офісу Радіо Свобода і проєкту «Крим.Реаліі» про те, що Єсипенко був позаштатним журналістом, висвітлював соціальні проблеми Криму і під час допиту в ФСБ він не спростовував цей факт.

 

Як зазначила правозахисниця, вчора підконтрольні Кремлю ЗМІ опублікували так зване інтерв'ю, а по суті - постановочний допит, що проводив чоловік, який представився журналістом на прізвище Крючков.

 

«Сюжет починається зі слів, що американський підрозділ «Радіо Свобода» замовив Владиславу Єсипенку сюжети проти Російської Федерації, що говорить про політичні підстави переслідування журналіста. Все інтерв'ю, по суті, про те, що Владислав займався суто журналістською діяльністю - знімав відео і передавав до редакції, а пропагандистський журналіст називає це шпигунською діяльністю», - зазначила Скрипник.

 

На її думку, відносно журналіста застосовуються незаконні методи слідства, зокрема, до нього двічі не допустили адвокатів, з якими його родина уклала договори.

 

«По суті, його ховають, щоб він не отримав правового захисту, що також свідчить про політичний характер «справи Єсипенка», - підкреслила правозахисниця.

 

Вона зазначила, що адвокат журналіста за призначенням Віолетта Сінеглазова не перший раз виступає на стороні слідства в політично мотивованих справах, коли її підзахисним висувають шпигунство або співпрацю з СБУ.

 

«Вона завжди представляє інтереси не людини, а слідства. Вона, по суті, тисне на людину, щоб він зізнався в тому, що хоче ФСБ», - сказала Скрипник.

 

Керівник КПГ не виключає, що ФСБ використовує до Єсипенка не тільки психологічний, а й фізичний тиск.

 

«Не виключено, що до нього застосовуються тортури. В опублікованому відео є моменти, які вказують на те, що на нього тиснуть не тільки психологічно, а й фізично. Це можуть бути тортури, використання препаратів і так зване катування безсонням, коли людина не спить кілька ночей, і її потім змушують говорити те, що від неї хоче почути слідство», - зазначила правозахисниця.

 

Як повідомлялося, 10 березня в окупованому Криму співробітники ФСБ РФ затримали мешканку Алушти Єлизавету Павленко і уродженця Кривого Рогу Владислава Єсипенка, які напередодні брали участь в акції до дня народження Тараса Шевченка. Згодом жінку відпустили, а Єсипенка відвезли в невідомому напрямку. 12 березня стало відомо, що «суд» у Сімферополі ухвалив рішення взяти журналіста під варту на 2 місяці, до 11 травня.

 

Українцю інкримінували ч.1. ст. 223-1 КК РФ (незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї), а також незаконне виготовлення боєприпасів.

 

Нагадаємо, 15 березня дружина Єсипенка Катерина повідомила, що незалежний адвокат Еміль Курбедінов не зміг потрапити до її чоловіка. За її словами, слідчий заявив, що Владислав нібито підписав відмову від його послуг. Аналогічна ситуація була після того, як потрапити до Єсипенка намагався адвокат Олексій Ладин.