Закони про колабораціонізм та протидію російській пропаганді створюють підстави для заборони ОПЗЖ – Порошенко

14:22, 04.03.2021
Закони про колабораціонізм та протидію російській пропаганді створюють підстави для заборони ОПЗЖ – Порошенко

"Як записано в законі — раз є факти й докази, мають бути пред’явлені звинувачення і підозри», — резюмує п’ятий Президент.

Ухвалення законопроектів про відповідальність за колабораціонізм з країною-агресором та протидію кремлівській пропаганді надасть державі правовий інструмент для заборони проросійських партій, у тому числі й ОПЗЖ. 

 

Як інформує УМ, про це у відеозверненні заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

 

«Вимагаємо від президента та „Слуг“ ухвалити ініційовані нами законопроекти — і про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і про системну протидію російській пропаганді. Ухвалення наших законів дозволить не в режимі кавалерійських атак, а системно протидіяти п’ятій колоні. І до речі, там передбачені юридичні підстави для заборони діяльності проросійських партій, в тому числі ОПЗЖ. Подібно тому, як наша команда 2015 року стерла Компартію з політичної карти України», — нагадав Петро Порошенко.

 

«Закрили три телеканали, але ж все кодло прокремлівських пропагандистів враз перекочувало на канал „Наш“. А його чіпати не хочуть, бо, крім Мураєва, там в акціонерах — партнери деяких представників чинної влади», — говорить Порошенко.

 

«Наша команда як державницька опозиція підтримала ухвалу РНБО про застосування санкцій. „Європейська Солідарність“ вимагає, згідно закону, негайних процесуальних дій щодо осіб, які не підозрюються, а здійснювали терористичну діяльність. Як записано в законі — раз є факти й докази, мають бути пред’явлені звинувачення і підозри», — резюмує п’ятий Президент.

 

Як повідомляла УМ, депутат від ОПЗЖ і кум Володимира Путіна Віктор Медведчук припускає, що Петро Порошенко міг би повторно стати президентом.

 

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів з орбіти Віктора Медведчука – "112 Україна", NewsOne, ZIK. Внаслідок цього телеканалам довелося припинити роботу.

 

Телеведучі і журналісти із заблокованих каналів працевлаштувалися на новоствореному каналі Козака-Медведчука.