Журналістів і священників можуть вакцинувати позачергово

13:55, 04.03.2021
Журналістів і священників можуть вакцинувати позачергово

В Україні залишаться 4 етапи вакцинації.

 В Україні залишаться 4 етапи вакцинації. Проте, вище у черзі можуть підняти певні категорії населення, для яких ризик інфікуватись – чималий.  Серед претендентів на позачергове щеплення – журналісти та священники, проте це – лише на стадії обговорення.

 

Як інформує УМ, про це прем"єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час пресконференції.

 

"У нас ці етапи так і розписані, вони накладаються: не завершивши перший етап, ми розпочинаємо другий етап вакцинації. Туди якраз входять освітяни, медики, окрім тих, які працюють з коронавірусом, військові, крім тих, хто в зоні ООС", - сказав прем'єр-міністр.

 

Такі накладки етапів будуть можливі через управління електронним реєстром. Якщо в одному регіоні закінчаться охочі щепитись з першого етапу, то розпочнуть вакцинувати зареєстрованих на другий. Жодних прив'язок до дат, не буде, обіцяє Шмигаль.

 

Глава уряду наголошує, що розподіл на етапи в Україні відповідає європейському. Проте можуть і змінити порядок щеплення.

 

"Є ідеї вакцинувати, посунути по пріоритетності, можливо, журналістів. На Всеукраїнській раді церков радили вище підняти в етапності священнослужителів, тому що в них висока контактність з людьми", -  зауважив прем'єр.

 

Додамо, що як повідомив віцепрем'єр– міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, через портал та додаток "Дія" на вакцинацію вже записались близько 100 тисяч українців. За повідомленням МОЗ, станом на 4 березня від COVID-19 щепили вже майже 7 тисяч громадян.

 

Як повідомляла УМ, раніше Шмигаль заявив про початок третьої хвилі COVID-19 в Україні