Пастора та його помічників поліція підозрює у торгівлі людьми на Кіровоградщині

12:55, 25.02.2021
Пастора та його помічників поліція підозрює у торгівлі людьми на Кіровоградщині

Реабілітаційний центр для нарко- та алкозалежних у Малій Висці, як вважають правоохоронці, приховував діяльність банди, яка продавала людей у трудове рабство.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє CBN.

 

Один із керівників реабілітаційного центру «Благодать» у Малій Висці, що на Кіровоградчині, Максим Волошин розповів: «Вчора вранці провели обшуки у мене вдома, ще в одного керівника центру, в пастора нашої церкви і в самому центрі. Мова йшла про частину другу статті 149 Кримінального кодексу, в народі на неї кажуть трудове рабство».

 

Поліція повідомила: «Під виглядом функціонування реабілітаційного центру спільники займалися вербуванням жителів інших областей, які потрапили у складні життєві обставини, та примушували їх до фізичної праці.

 

Під час розслідування кримінального провадження було встановлено, що протиправною діяльністю займаються троє жителів Кіровоградщини.

 

Працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, спільно зі слідчими та управлінням карного розшуку поліції області, із залученням спецпідрозділу ГУНП, провели понад 10 обшуків житлових та не житлових приміщень, а також транспортних засобів, що належать спільникам.

 

За результатами вжитих заходів було виявлено та вилучено речові докази, які вказують на причетність осіб до вчинення кримінальних правопорушень.

 

Розслідування проводиться у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої».

 

У центрі не погоджуються зі звинуваченням.

 

Керівник центру Руслан Ібрагімов зазначив: «Ми побудували цей реабілітаційний центр на пожертвування людей, яким Бог допоміг змінитися. Про центр, зареєстрований 2004 року, з часом узнали в Україні, почали сюди приїжджати на реабілітацію з різних її кінців. Ми тут читаємо Біблію, молимось… Так ми жили до 18 лютого цього року.

 

Зранку 18 лютого заскочили люди в масках, у бронежилетах і зі зброєю. Поклали всіх на підлогу, почали проводити тут обшук. Мені, Максиму [Волошину] і ще трьом, у тому числі й пастору церкви, вручили ухвали – ніби ми тут торгуємо людьми, стаття сто сорок дев’ята, незаконно їх тут утримуємо. Самі подивіться: на вікнах немає ґратів, вільний вихід, ніхто нікого насильно не тримає. Є і праця, звісно, – тут, по місцю, для забезпечення нашого центру» .

 

Керівники «Благодаті» найняли адвоката, будуть доводити свою невинуватість у суді.

 

Реабілітаційний центр у Малій Висці – не перший в Україні, що потрапив у поле зору правоохоронців останнім часом.

 

Наприкінці січня Рівненська обласна прокуратура направила до суду «обвинувальний акт стосовно 22 осіб за катування, вчинене організованою групою осіб, а також за незаконне позбавленні волі та викрадення людей. Всі учасники групи – прихожани однієї з церков, а організатор угруповання називав себе її пастором. Всередині групи діяла стійка єрархія, з чітким розподілом функцій учасників. Загалом в орендованих приватних будинках вони облаштували шість таких “реабілітаційних центрів” на Рівненщині та один на Тернопільщині».