Піратський полон: Зеленський зустрівся зі звільненими моряками із судна Stevia, фото

12:40, 13.02.2021
Піратський полон: Зеленський зустрівся зі звільненими моряками із судна Stevia, фото

Зеленський вітає звільнених моряків на Батьківщині. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський зустрівся з шістьма нещодавно звільненими українськими моряками із судна Stevia, які більше місяця перебували у піратському полоні в Гвінейській затоці.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує Офіс президента у суботу.

 

У піратському полоні у Нігерії перебували шестеро українських моряків: Олександр Соручан, Семен Резніченко, Костянтин Андрєєв, Олександр Коровкін, Владислав Чебан та В’ячеслав Сандеровський. А також двоє громадян Албанії.

 

 

На Банковій зазначають, що переговорний процес судновласника з викрадачамиконтролювало МЗС України. Нагадаємо, що звільнити українців з піратського полону вдалося наприкінці січня 2021 року.

 

Вони були доставлені до міста Порт-Гаркорт, де пройшли необхідне медичне обстеження, а згодом – в Лагос і Стамбул (Туреччина). У суботу, 13 лютого вони нарешті прибули до Києва.

 

«Ми отримали інформацію про захоплення. Почали працювати в Міністерстві закордонних справ. Викрадачі хотіли дуже багато. Але дипломати прекрасно попрацювали – і МЗС, і наші розвідники. Була зроблена досить складна комбінація. Людей повернули. Операція пройшла блискуче, адже всі люди здорові й живі. Ми знаємо випадки, коли це може тривати багато років. Вважаю, що це прекрасна перемога для України. Ми повертаємо всіх», – сказав Зеленський, вітаючи моряків на Батьківщині.

 

Президент наголосив, що повернення громадян України додому – це пріоритет для Української держави. І ця операція з повернення українців відбулася на високому рівні.

 

«Дякую міністру закордонних справ, голові комітету розвідки, керівнику Офісу Президента, всім дипломатам, які працювали і в Україні, і ззовні. Багато що зроблено нашим посольством у Нігерії, співпрацювали і з албанськими дипломатами», – зазначив Зеленський.

 

 

Він також поцікавився умовами, в яких пірати утримували українців.Моряки розповіли, що їх тримали у джунглях серед мангрових лісів, де було дуже багато комарів.

 

«Це було страшно. Навколо тебе – двадцять людей з автоматами цілодобово», – сказав один з моряків і додав, що більшість викрадачів була в стані сильного наркотичного сп’яніння.

 

Також президент запропонував направити українців до лікарні «Феофанія» на декілька днів для проходження медичного обстеження та відновлення здоров’я.

 

«Я радий, що нарешті наші моряки на рідній землі, обіймають своїх рідних. Після кількох місяців копіткої праці дипломатів та всіх залучених сторін нам вдалося визволити їх із піратського полону. В яку б халепу не потрапляли громадяни України за кордоном, вони можуть розраховувати на захист Української держави. Так було й буде завжди. Україна своїх напризволяще не залишає», – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

 

За даними МЗС України, торік завдяки роботі українських дипломатів було забезпечено звільнення 42 громадян України, яких незаконно утримували за кордоном, серед них – 17 українських моряків, захоплених у Гвінейській затоці, 14 членів екіпажу судна Ruta, яких з 2017 року утримували на території Лівії, 9 громадян України із сирійських таборів для біженців, 2 громадян, яких утримували як заручників на території Іракського Курдистану.

 

А цьогоріч на початку січня було звільнено та репатрійовано чотирьох громадян – членів екіпажу судна Captain Khayyam, засуджених у Лівії у грудні 2017 року до п’ятирічного ув'язнення.

 

Як повідомляла «УМ», у грудні 2020 року у водах Гвінейської затоки озброєні пірати захопили судно STEVIA і взяли у заручники 8 членів його екіпажу, серед яких було 6 українців.