У ПАРЄ відмовилися обговорювати ситуацію з правами людей в окупованому Криму
Натомість Бюро схвалило проведення дебатів щодо високих технологій та свободи слова. >>
На окупованому Росією півострові тривають репресії проти кримських татар.
Глава МЗС Дмитро Кулеба сподівається, що Україні вдасться провести перший саміт новоствореної Кримської платформи у травні 2021 року. Її планують провести у Києві.
Наразі Україна бачить підтримку щодо створення Кримської платформи і готовність брати в ній участь з боку міжнародних партнерів, розповів Дмитро Кулеба під час брифінгу.
"Ця робота не буде зупинитися ні на день і увінчається самітом, який пройде в Києві. Я можу повідомити, що цей саміт відбудеться в травні 2021 року. Дуже сильно сподіваємося, що ситуація з пандемією стабілізується", - наголосив міністр.
Зокрема, він нагадав, що на окупованому Росією півострові тривають репресії проти кримських татар.
Так, кілька днів тому Військовий суд в Ростові засудив 3 кримських татар за сфабрикованими звинуваченнями. Окрім того, були затримані троє кореспондентів "Кримської солідарності".
"Ми бачимо, що це системні репресії проти кримських татар, і ми будемо продовжувати свою роботу, щоб зупинити ці репресії. І щоб всі, хто утримуються, – були звільнені", – додав Кулеба.
Як повідомляла УМ, президент України Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН закликав до участі в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму. Тоді ж він попросив у міжнародної спільноти підтримки оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини на анексованому півострові.
Раніше питання створення платформи з деокупації Криму Зеленський обговорював з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем. Той у відповідь наголосив, що Європейський Союз ніколи не визнає окупації Криму та не відступить з цієї позиції.
Завдання платформи з деокупації Криму – це винесення теми окупованого півострова на найвищий міжнародний рівень.
Платформа охоплюватиме кілька рівнів. Найвищий – лідери держав, далі – міністри закордонних справ та міністри оборони. Україна також планує запросити до платформи Росію.
Натомість Бюро схвалило проведення дебатів щодо високих технологій та свободи слова. >>
Кравчук додав, що навряд чи його візит на тимчасово окупований півострів міг би "бути позитивно оцінений і російською стороною". >>
“Кримська платформа” — це багаторівнева діалогова платформа, ключова ціль якої — це повернення теми Криму на високий порядок міжнародної уваги. >>
Слідство встановило, що впродовж лютого – березня 2014 року вони "працювали" на незаконно створених блокпостах на в'їзді Севастополя та Ялти >>
Окупаційна влада виставила на аукціон завод марочних вин "Коктебель" в анексованому Росією Криму. >>
Ключовим фактором для ЄС є динаміка захворюваності на території країни. >>