Світовий банк призупинив виділення Україні $350 млн – Марченко

18:51, 18.09.2020
Світовий банк призупинив виділення Україні $350 млн – Марченко

Міністр фінансів Сергій Марченко. (Фото Міністерства фінансів)

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляє, що Світовий банк відклав виділення Україні першого траншу в розмірі 350 мільйонів доларів.

 

І хоча рішення про виділення коштів Україні було схвалено ще наприкінці червня, кошти досі не надійшли до держбюджету.

 

Як передає «Україна молода», про це Марченко повідомив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна у п’ятницю.

 

"Ми їх очікуємо. Ми 1 вересня провели найбільшу виплату $2 млрд і зробили це самостійно без фінансової підтримки від міжнародних партнерів, на яку розраховували. Ми готові до різних сценаріїв, але розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів" - сказав міністр фінансів.

 

За його словами, Україна все ж отримає перший транш із загального кредиту в $ 700 млн ще до кінця року.

 

Пан Марченко також уточнив, що Україна спочатку сподівалася залучити більший кредит від Світового банку:

 

"Першочергово ми говорили про $1 млрд через DPL, але в зв’язку з суттєвим навантаження на бюджет Світового банку через велику кількість запитів від усіх країн-членів, ця сума була зменшена до $700 млн і окремий проєкт соціальної підтримки, який ми зараз фіналізуємо. Ми сподіваємось отримати всі ці кошти цього року, оскільки це запорука своєчасного фінансування накопичених видатків".

 

Україна мотивувала залучення кредиту Світового банку необхідністю фінансувати ключові реформи.

 

Як повідомляла "УМ",  ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до Верховної ради та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.

 

Прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.