Археологи з Чернігова знайшли предмети давніх слов’ян і скіфів

22:03, 14.08.2020
Археологи з Чернігова знайшли предмети давніх слов’ян і скіфів

Науковці і студенти Мезинської археологічної експедиції під час розкпопок городища Свердловське-1.

Науковці і студенти Мезинської археологічної експедиції знайшли рештки печі та побутові речі періоду роменської культури (Х століття), а також скіфські стріли та кераміку.

 

Знахідки виявили під час розкопок стародавнього городища Свердловське-1 поблизу села Деснянське Коропського району Чернігівської області.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це поінформувала керівниця Мезинської археологічної експедиції, доцент національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т.Г. Шевченка» Олена Черненко у п'ятницю.

 

Вона розповіла, що археологи розчистили залишки котловану споруди роменської культури із рештками печі.

 

«Об’єкт датується Х ст. за знахідками давньоруської гончарної кераміки в основі печі. Окрім цього, серед знахідок — уламки ліпних горщиків та сковорідок роменської культури, пряслиця, проколки та інші побутові речі», — написала археологиня Олена Черненко у Facebook.

 

Керівниця експедиції додала, що на території пам’ятки знайдено також скіфські предмети: бронзові наконечники стріл, фрагменти ліпної кераміки та грузила юхнівської культури. Вони репрезентують більш ранній період заселення городища, що припадає на добу раннього заліза.

 

 

На території Мезинського національного природного парку за весь період дослідження городища на ньому це вже шостий розкоп.