Американський есмінець USS Porter прямує в Чорне море

14:40, 19.07.2020
Американський есмінець USS Porter прямує в Чорне море

Американський есмінець USS Porter прямує в Чорне море

Американський есмінець USS Porter класу "Арлі Берк" прямує в Чорне море для участі у міжнародних навчаннях Sea Breeze - 2020. 

 

Як інформує "УМ" з посиланням на пресслужбу Шостого флоту ВМС США

 

«Повернення корабля Porter у Чорне море підтверджує прихильність 6-го флоту США і ВМС США до наших союзників і партнерів по НАТО. Наша участь у багатонаціональних навчаннях, таких як Sea Breeze, є реальною демонстрацією рішучості США відносно колективного захисту Європи», - сказав віцеадмірал Джейн Блек.

 

Зазначається, що у навчаннях планується залучити 2 тисячі осіб з дев'яти країн, в тому числі 27 кораблів і 19 літаків.

 

За словами віцеадмірала, есмінець Porter, а також додаткові літаки ВМС США P-8 від Патрульної ескадрильї ВП (47) братимуть участь в українсько-американських спільних навчаннях Sea Breeze - 2020. ВМС США регулярно діють у Чорному морі відповідно до міжнародного права, включно з Конвенцією Монтре.

 

Учасники Sea Breeze прагнуть створити комбінований потенціал та потенціал для забезпечення морської регіональної безпеки й сприяння співпраці між країнами-партнерами.

 

Держави, які планують брати участь у Sea Breeze - 2020, включають Болгарію, Грузію, Норвегію, Румунію, Іспанію, Туреччину, Україну та США.

 

Нагадаємо, ракетний есмінець Porter, що дислокується в іспанському морському порту Рота, проводить військово-морські операції в районі 6-го флоту США на підтримку інтересів національної безпеки США в Європі.

 

Торік з 1 по 12 липня на півдні України відбулись навчання Sea Breeze-2019, в яких взяли участь майже 3 тисячі військових із 19 країн. Навчання проходили у чотири етапи. Основні зусилля під час навчань були спрямовані на відпрацювання контролю та захисту морських комунікацій, важливої берегової інфраструктури.

 

Багатонаціональні навчання Sea Breeze проходять з 1997 року за програмою НАТО «Партнерство заради миру» як українсько-американські з залученням багатьох інших країн.